Wałbrzych: Policjanci rywalizowali o puchar w strzelectwie

Poniedziałek, 17 maja 2010, 15:33
Aktualizacja: 15:35
Najlepsi otrzymali okazałe puchary
Zawody Strzeleckie o Puchar Przewodniczącego NSZZ Policjantów garnizonu dolnośląskiego stały na bardzo wysokim poziomie. Zwycięzcą został Robert Luciński z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Rywalizacja odbyła się na strzelnicy policyjnej przy ulicy Psie Pole w Wałbrzychu. Zawody zorganizowano w związku z obchodami 20. rocznicy powołania niezależnych związków zawodowych policji.

Niestety, pogoda nie dopisała. W strugach deszczu do zawodów stanęło 11 trzyosobowych drużyn, reprezentujących Komendy Miejskie i Powiatowe Policji województwa dolnośląskiego. Każdy z uczestników z odległości 25 metrów oddawał po 20 strzałów do tarcz P-22 oraz TS-2.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Tuż za nimi, na drugim miejscu uplasowali się funkcjonariusze z KPP w Świdnicy. Na najniższym stopniu „pudła” stanęła drużyna z KPP w Jaworze.

Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał Robert Luciński z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. W zawodach brało również udział 5 policjantek. Wśród pań najlepszą była Magdalena Naborczyk reprezentująca Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu.