Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 3514
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Zagórze Śląskie: Policjant z powołania

Piątek, 29 kwietnia 2022, 11:23
Aktualizacja: 12:16
Autor: red
REGION, Zagórze Śląskie: Policjant z powołania
Fot. KMP Wałbrzych
Do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu wpłynął e–mail od ks. Radosława Kisiela Dyrektora Caritas Diecezji Świdnickiej z podziękowaniami dla wałbrzyskiego policjanta ruchu drogowego mł. asp. Leszka Szubickiego, który w czasie wolnym od służby udał się do Zagórza Śląskiego, by przewieźć będącą w zaawansowanej ciąży kobietę do szpitala położniczego i – jako że jest ona uchodźcą zza wschodniej granicy nie znającą dokładnie procedur w naszym kraju w tym zakresie – pomóc jej w załatwieniu formalności związanych z porodem.

Funkcjonariusz ruchu drogowego mł. asp. Leszek Szubicki w miniony wtorek wieczorem został poproszony przez księdza o pomoc. Wałbrzyski policjant od razu wsiadł w swój prywatny samochód, udał się do Zagórza Śląskiego i pomógł będącej w potrzebie obywatelce Ukrainy trafić do wałbrzyskiego szpitala.

Dzień później na maila Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu wpłynęły podziękowania, w których czytamy między innymi: „...w imieniu uchodźców z Ukrainy, a szczególnie w imieniu mamy w ciąży przebywającej u nas w Zagórzu Śl. chciałem podziękować Panu Komendantowi za pomoc policjanta wałbrzyskiej Policji Leszka Szubickiego, który wczoraj wieczorem przewiózł mamę w ciąży z Zagórza Śląskiego do Wałbrzycha i zatroszczył się o przyjęcie na porodówkę w Wałbrzychu”.

Wiemy, że obywatelka Ukrainy urodziła zdrową córeczkę.

Twoja reakcja na artykuł?

18
56%
Cieszy
4
13%
Hahaha
3
9%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
5
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group