Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3658
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Politycy o zwolnieniu Piotra Sosińskiego

Wtorek, 12 października 2010, 7:22
Aktualizacja: 20:34
Autor: Sven
Wałbrzych: Politycy o zwolnieniu Piotra Sosińskiego
Piotr Sosiński
Fot. red
– Prezydent Miasta posiada uprawnienia do powoływania i odwoływania swoich zastępców. Jest to jego wyłączna właściwość. Zostałem odwołany legalnie – nie miał wątpliwości Piotr Sosiński. – Natomiast pod względem politycznym jest to decyzja chybiona. Zwalnia PiS z lojalności wobec Piotra Kruczkowskiego. W środę powiatowe władze Prawa i Sprawiedliwości podejmą decyzje dotyczące dalszych działań – zakończył Piotr Sosiński.

Poprosiliśmy kilku wałbrzyskich polityków o komentarz w tej sprawie.

Andrzej Zibrow: - Moim zdaniem, postępowanie prezydenta Kruczkowskiego jest naganne. Jest demokracja i każdy ma prawo kandydować. Jedyne, co mogłoby usprawiedliwić takie postępowanie, to zapisy umowy koalicyjnej, ale nie znam jej treści. Poza tym, urządzanie kolejnej wojny polsko – polskiej jest po prostu niesmaczne – zakończył prezes Stowarzyszenia „Obywatel”.

Mirosław Lubiński: - Uważam, że prezydent Kruczkowski wybrał niehonorowe rozwiązanie. Logika nakazuje, żeby zwolnił również Mirosława Bartolika, szefa sztabu wyborczego Piotra Sosińskiego i sam podał się do dymisji lub na czas kampanii skorzystał z bezpłatnego urlopu. Tu jednak obowiązuje filozofia Kalego. Gdyby Kruczkowski miał klasę, nie wykorzystywałby stanowiska do prowadzenia kampanii wyborczej – ocenił kandydat na prezydenta z ramienia WWS.

Ewa Frąckowiak: prezydent Kruczkowski ma takie uprawnienia, że do niego należy powoływanie i odwoływanie zastępców. Nie będziemy komentować spraw personalnych.

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group