Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3999
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Półkolonie dla uchodźców

Środa, 20 lipca 2022, 11:25
Aktualizacja: 13:16
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Półkolonie dla uchodźców
Fot. Miasto Kamienna Góra
Chorągiew Dolnośląską ZHP, Hufiec ZHP w Kamiennej Górze zorganizowały dwutygodniowe półkolonie dla dzieci uchodźców z Ukrainy zamieszkałych w Kamiennej Górze.

Miasto Kamienna Góra wsparło tę inicjatywę sumą 12 tys. zł. Zajęcia dla dzieci odbywały się w ośrodku pobytowym dla uchodźców przy ul. Lubawskiej w Kamiennej Górze.

- Przez dwa ostatnie tygodnie 26 dzieci z Ukrainy, będących uchodźcami wojennymi, brało udział w półkolonii „Lot nad Europą”. Ponad 70 godzin zajęć zintegrowanych, warsztatów, cztery wycieczki, cztery wyjścia na basen. Każdego dnia dzieci mogły kupić bilet na „samolot” i wylądować w kolejnym kraju Europy, a walutą było ich dobre serce, pomoc innym i zaangażowanie — informuje hm. Agnieszka Czajkowska-Wróbel komendantka Hufca ZHP Kamienna Góra. - Wszystko to o tolerancji, pokoju na świecie, szacunku, o kulturach krajów Europy o tym, co nas dzieli co nas łączy, o tym, że serce powinno być naszym doradcą i przewodnikiem po świecie. Dzieci mogły integrować się polsko — ukraińsko, gdyż równolegle kamiennogórscy instruktorzy prowadzili półkolonię dla zuchów i harcerzy Hufca ZHP Kamienna Góra, sfinansowaną ze środków ROHIS.

Osobną grupę stanowiły dzieci w wieku 2-5 lat, które miały zajęcia przygotowane specjalnie dla nich, również dotyczące podróży po Europie. Dla dzieci bariera językowa nie istnieje, świetnie się bawili i integrowali, chcąc doznawać wciąż więcej i więcej nowych przygód — dodaje komendantka Agnieszka Czajkowska-Wróbel.

Twoja reakcja na artykuł?

6
35%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
11
65%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group