Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 3102
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Półmaraton za kilka dni. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Środa, 19 sierpnia 2015, 7:00
Aktualizacja: 15:24
Autor: PAW
Wałbrzych: Półmaraton za kilka dni. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość
Fot. red.
W niedzielę 23 sierpnia w godz. 10:50–14:30 odbędzie się na terenie Śródmieścia międzynarodowy bieg uliczny „VI TOYOTA Półmaraton Wałbrzych.

- To największa impreza sportowa w naszym mieście – mówi prezydent Roman Szełemej. – Liczba uczestników w okresie 3 lat została potrojona. To świadczy o tym, że w naszym mieście jest dobry klimat dla biegania. Wiemy z opinii uczestników, że bieg jest dobrze oceniany pod względem organizacyjnym i stąd zwiększająca się liczba uczestników. Mam nadzieję, że ci, którzy tu przjadą spoza Wałbrzycha, zauważą, że miasto zmienia się na lepsze.

Trasa półmaratonu przebiegać będzie ulicami: Rynek, Sienkiewicza, pl. Magistracki, Dmowskiego, Drohobycka, Słowackiego, Barlickiego, al. Wyzwolenia, Piłsudskiego, Żwirki i Wigury, pl. Skarżyńskiego, Lotników, Chrobrego, pl. Grunwaldzki, Słowackiego, Lewartowskiego, pl. Teatralny, Lewartowskiego, Gen. Zajączka, Limanowskiego, Słowackiego, Gdańska, Rynek, 1-go Maja, Matejki, Moniuszki, Rynek, pl. Magistracki.

Organizatorzy proszą mieszkańców o nieparkowanie swoich pojazdów na wskazanych ulicach z uwagi na bezpieczeństwo biegaczy, jak również możliwość uszkodzenia pojazdów. Na tych ulicach we wskazanym okresie obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów.
ZAMKNIĘCIE TRASY - GODZ. 9:30-15:00. Start do głównego biegu o godzinie 11.00.
- Wzrastająca liczba uczestników spowodowała, że wprowadziliśmy niewielkie zmiany w przebiegu trasy - tłumaczy szef Aqua Zdroju Mariusz Gawlik. – Duża część biegów masowych w Polsce ma spadającą frekwencję. U nas jest inaczej i należy się z tego cieszyć.

Dekoracja odbędzie się na placu Magistrackim. Dla tych, którzy ukończą bieg, przygotowana jest główna nagroda, a mianowicie samochód Toyota Aygo. Dla kibiców przygotowano parkingi – ul. Rycerska, 1 Maja, Limanowskiego, Przemysłowa, ul. Kasztanowa. Przy imprezie pomagać będzie grupa około 300 wolontariuszy, głównie zawodników wałbrzyskich klubów sportowych.
- Dla nas najważniejsze jest propagowanie zdrowego stylu życia – mówi Roman Magdziarczyk, współorganizator Półmaratonu. – W tygodniu w mieście odbywają się zajęcia dla zainteresowanych i cieszą się dużą popularnością. Trasa jest trudna, wymagająca, ale to daje dodatkową satysfakcję ukończenia biegu.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group