Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 3284
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polonez na Rynku

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 16 stycznia 2014, 19:00
Aktualizacja: Piątek, 17 stycznia 2014, 20:15
Autor: opr. red.
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj na wałbrzyskim Rynku tegoroczni maturzyści zatańczyli poloneza. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Wałbrzychu, ale Organizatorzy zapowiedzieli już, że polonez na wałbrzyskim Rynku stanie się imprezą cykliczną.

Na Rynku pojawiło się prawie 100 par. Wśród tańczących poloneza maturzystów znaleźli się przedstawiciele I, II, III i IV Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu a także reprezentanci Zespołu Szkół nr 5, 7 i 8 oraz Zespołu Szkół Techniczno - Budowlanych.

Życzenia maturzystom złożył biorący udział w uroczystości Wiceprezydent Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk. Pomysłodawcą i inicjatorem tego ciekawego przedsięwzięcia jest Robert Wróbel – Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu. Projekt tańczenia poloneza na wałbrzyskim Rynku wsparł Urząd Miejski w Wałbrzychu, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” a także Biblioteka Pod Atlantami.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Zachwycona 16-01-2014 20:41
Piękną mamy młodzież w Wałbrzychu. Wspaniała inicjatywa, mam nadzieję że w przyszłych latach też maturzyści zatańczą.
~Aniastąd 16-01-2014 21:02
Byłam, widziałam. Z polonezem niewiele to miało wspólnego, młodzież się wymarzła ale za to Sauron odebrał należne mu hołdy, bo to przecież On zorganizował własnymi RENCAMY. Tak się buduje autorytet i pozyskuje publicity.
~Gość 16-01-2014 23:08
W odpowiedzi na post Aniastąd informuję że jak się czegoś nie wie, to się nie komentuje. Inicjatorem całej imprezy był Dyrektor II LO w Wałbrzychu, a nie żaden Sauron.A młodzież wykazała się chęcią, odpowiedzialnością i stylem, którego widzę komuś tu zabrakło!!Najłatwiej skrytykować, opluć, wykpić.To przecież takie nasze, polskie!!BRAWO WAŁBRZYSCY MATURZYŚCI!!!!!!!!
~Aniastąd 17-01-2014 0:53
Szanowna Pani Profesor (Gość)! Pani święte oburzenie wskazuje, że brała Pani czynny udział w całym przedsięwzięciu. Czy zadała Pani maturzystom pytanie ilu z nich ma rzeczywiście ochotę na udział w tym tzw polonezie? A czy zadała sobie Pani pytanie: jaki jest cel tej błazenady? A co do Saurona, polecam lekturę J.R.R. Tolkiena w kontekście alternatywnej nazwy Wałbrzycha.
~Elo 17-01-2014 8:41
Super pomysł! Oby takich więcej :)
~nosferatu 17-01-2014 8:58
@Anistąd, po co ten jad ? Co cię interesuje to, czy maturzyści mieli ochotę, czy nie ? Lejesz nienawiść jak prawdziwy polak - katolik. Co do Mordoru, Wałbrzych byłby nim na pewno, gdyby nie owy Sauron, tak nienawistnie przez ciebie opluty.
~Drakula 17-01-2014 10:40
no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest wiara .jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym czubkiem którego ktoś nie odizolował jeszcze od społeczeństwa ,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców a nie czepiacie się takiej świętej osoby
~Uwaga 17-01-2014 10:59
Ta Aniastąd to nic innego jak jakieś ........ ze Świdnicy które jest zazdrosne, trolluje na każdym portalu.
~Marian 17-01-2014 11:03
A jak my z Heniutkiem tylko biesiadujemy na ławeczkach, to zaraz nas strażnicy spisują. A my nawet nie próbujemy tańczyć, ot siedzimy i spożywamy. Sauron chciał się kiedyś dosiąść, ale okazało się że na dyżur biegnie. A co to za młodzież, co nawet zgodnie z duchem tolerancji się nie pobiła czy coś na ten kształt..
~rafał 17-01-2014 12:53
Polonez jest tańcem nietolerancyjnym i dyskryminującym pary homoseksualne.
~prawdziwy polak 17-01-2014 16:48
@nosfertau - ja jestem prawdziwym polakiem katolikiem i nie leje nienawiści na nikogo, zastanów się czasami nad tym co napiszesz lub powiesz. Jednak wydaje mi się, że nigdy nie poznałeś prawdziwego polaka-katolika.
~raz tu raz tam... 17-01-2014 17:34
Niech władze, patrząc na zdjęcia tegorocznych maturzystów, coś zrobią, co by Ci "nasi" maturzyści studiowali w Wałbrzychu, ewentualnie po studiach wrócili do Wałbrzycha do godnej pracy, bo z tego co widzę po znajomych to każdy stąd "wyfrówa" jak się tylko nadarzy okazja. Sam pomysł z polonezem na rynku bardzo fajny, łezka w oku się kręci, jak się patrzy na te zdjęcia i wracają wspomnienia swojej studniówki i poloneza, to już tyle lat mineło..... Pozdrowienia i powodzenia dla wszystkich wałbrzyskich maturzystów....
~zyga 17-01-2014 19:37
Bardzo prostacki sposób(nie)myślenia.Pachołki cesarskie uważają,że jak ktoś się nie zgadza z poglądami cesarza i jego drużyny to jest ze Świdnicy.Co za osły.
~*** 17-01-2014 20:11
Super było i fajnie się tanczylo :) Dzięki wszystkim i oby ta nowa tradycja trwała :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group