Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3292
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Polsko – czeska niedziela

Poniedziałek, 5 września 2011, 7:30
Aktualizacja: 7:35
Autor: MA
Wałbrzych: Polsko – czeska niedziela
Fot. MA
Niedziela w Wałbrzychu upłynęła pod znakiem muzyki. Nie była to jednak muzyka tylko polska i powszechnie znana.

W niedzielę, 4 września, w ramach Dni Wałbrzycha odbyło się polsko - czeskie spotkanie muzyczne. Jak wielokrotnie podkreślano podczas występów, przedsięwzięcie to realizowane jest w ramach projektu „Przekraczamy Granice”. Jest to projekt współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska na lata 2007-2013.

Jako pierwsza tuż po godzinie 15 wystąpiła orkiestra dęta z Hradec Kralove. Zaprezentowali klasyczne utwory takie jak choćby czeskie polki. Oprócz utworów instrumentalnych można było usłyszeć kilka piosenek wykonanych przez solistów wspieranych przez cały zespół muzyków.

Tuż po orkiestrze około godziny 16. zaprezentował się polski zespół Hamak Anty Age Music. Ich muzykę można określić jako połączenie big beatu, rock’n’rolla i rocka.
- Ich muzyka jest taka naturalna i bezpośrednia. Jakby układali swoje utwory dla nas, wałbrzyszan – mówił pan Zbigniew, jeden z obecnych na koncercie.

Kilka minut po godzinie 17. pojawił się na scenie następny zespół. Był nim Art. Jazz Band także z Hradec Kralove. Jest to grupa sześciu muzyków, a ich stylem muzycznym jest, jak sama nazwa wskazuje, jazz. Zespół zaprezentował klasyczne dla tego gatunku wykonania wielu znanych utworów z ich repertuaru.

Na zakończenie polsko – czeskiego muzykowania wystąpił zespół „Pająki" z Czarnego Boru. Po widowni było jednak widać, że zabawa dopiero nabiera tempa, bo w perspektywie był przecież występ De Mono.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group