Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 2550
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pomagają potrzebującym

Poniedziałek, 27 stycznia 2020, 7:43
Aktualizacja: Wtorek, 28 stycznia 2020, 9:04
Autor: red.
Wałbrzych: Pomagają potrzebującym
Fot. red.
Ciepłe posiłki i napoje, ubrania i dobre słowo – na to mogą liczyć potrzebujący, którzy w niedziele zjawiają się "Pod Zegarem" na Piaskowej Górze.

Wczoraj "Pod Zegarem" odbyła się kolejna akcja, podczas której osoby potrzebujące otrzymały wsparcie. Nie zabrakło ciepłego posiłku, kawy, herbaty, były kanapki i ciasto. Osoby będące w potrzebie mogły też liczyć na ubrania. Była to już kolejna tego typu akcja zorganizowana przez Katolicką Wspólnotę "Pokój i Dobro".

- Jesteśmy tutaj co drugą niedzielę, zamiennie z akcją "Jedzenie zamiast bomb". W zależności od dnia przychodzi od 50 do 100 osób. Wydajemy ciepłe posiłki - zazwyczaj jest to zupa lub ryż z warzywami, kanapki, kawę, herbatę, ciasto. Rozdajemy też ubrania. Ale naszym głównym założeniem jest pomóc tym ludziom poprzez rozmowę, poprzez kierowanie do ośrodków pomocy i głoszenie ewangelii. Uważamy, że słowo Boże ma wielką moc, a poprzez wiarę można zmienić swoje życie - powiedziała Katarzyna Brzostek - jedna z inicjatorek całej akcji.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że już niebawem przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na Podzamczu uruchomiona zostanie jadłodajnia dla osób potrzebujących. Jadłodajnia będzie wydawała posiłki od poniedziałku do piątku.

Twoja reakcja na artykuł?

11
79%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group