Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 4290
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pomoc dla cudzoziemców

Czwartek, 16 lipca 2020, 10:40
Aktualizacja: Piątek, 17 lipca 2020, 8:33
Autor: JAZ
Wałbrzych: Pomoc dla cudzoziemców
Fot. JAZ
W Urzędzie Miasta w Wałbrzychu doszło do podpisania umowy partnerskiej dotyczącej współpracy z Fundacją Ukraina.

Powołana została też pełnomocnik ds. cudzoziemców, która ma być łącznikiem między władzami a imigrantami.
Inicjatywa powstała ze względu na duży odsetek zameldowanych osób pochodzenia ukraińskiego. Mowa tu o liczbie oscylującej wokół 2 tysięcy osób. Wałbrzych chciał więc pomóc tym osobom w codziennym życiu w mieście. Wzorem innych miast powstaje komórka łącząca oba narody.
- Ludność ukraińska w naszym mieście to już około 1,5 procenta mieszkańców Wałbrzycha. Jednak biorąc pod uwagę osoby pracujące, zaangażowane społecznie to może to być nawet 3 procent populacji miejskiej. Dla nas każdy procent jest wymiarem ludzkim. To problemy rodzinne, życiowe. Dla nas to bardzo ważne – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Roman Szełemej powołał pełnomocnika ds. cudzoziemców, którym została Irena Rerikh. Pani Irena która już wcześniej pomagała cudzoziemcom, będzie miała za sobą teraz pomoc urzędu.
- Zaczynałam w Stowarzyszeniu Ukraina-Wałbrzych, gdzie działaliśmy na rzecz naszej społeczności. Czujemy się tu już jak w domu. Rozumiem, że mam teraz większą odpowiedzialność, ale nadal będę robić to, co dotychczas -mówiła Irena Rerikh.

Poza szkoleniami, kursami i pomocą w codziennych sprawach, Gmina Wałbrzych zadeklarowała pomoc w budowie cerkwi na terenie miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

4
24%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
24%
Złości
8
47%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group