Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ponad 5 tysięcy dla Mai

Wiadomości: REGION, Świebodzice
Poniedziałek, 31 lipca 2017, 11:44
Aktualizacja: 12:46
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
5 700 zł – tyle udało się zebrać podczas niedzielnej akcji „Latamy dla Mai” w Świebodzicach. Szybowce 78 razy startowały ze świebodzickiego lotniska, ale do upragnionej setki zabrakło trochę szczęścia, z przyczyn technicznych – zerwała się lina wyciągarki.

Piękna, słoneczna pogoda 30 lipca przyciągnęła na gminne lotnisko wiele osób, chcących wspomóc leczenie 7-letniej Majeczki. Każdy mógł to zrobić w prosty sposób – wrzucając datek do specjalnych puszek. W zamian można było wzbić się w przestworza i zobaczyć niepowtarzalną panoramę miasta z szybowca.

W zbiórkę zaangażował się także Wydział Promocji UM - pod niebieskim namiotem gminy za symboliczny datek malowano buźki najmłodszym, można było także otrzymać materiały promocyjne i gadżety.

Organizatorem akcji był radny miejski Dariusz Błaszczyk wraz z Towarzystwem Lotniczym w Świebodzicach. To właśnie ci pasjonaci latania poświęcili swój prywatny czas i środki, by w niedzielę obsługiwać loty i w ten sposób pomóc zebrać pieniądze na leczenie Majeczki, u której rok temu zdiagnozowano glejaka pnia mózgu.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za tą akcję, spotykamy się z kolejnym przejawem wielkiej życzliwości i solidarności, to dla nas bardzo ważne. Serdecznie dziękujemy panu Darkowi, sympatycznym lotnikom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dołożyli swoją „cegiełkę” do zbiórki pieniędzy dla naszej córeczki – mówią Agnieszka i Krzysztof Dobrzańscy, rodzice Mai.

Honorowy patronat nad akcją objęli: Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz.

- To wspaniała akcja, tak naprawdę inicjatywa samych mieszkańców, którzy postanowili pomóc znajdującej się w potrzebie rodzinie – podkreśla burmistrz, który także wziął udział w wydarzeniu. – Dla mnie to piękny gest empatii i solidarności międzyludzkiej w społeczności, którą wszyscy tworzymy.

- Jestem bardzo zadowolony, naszym celem było po prostu zrobienie czegoś dla tej sympatycznej rodziny, żeby wiedzieli, że nie są sami ze swoim problemem – podkreśla radny Dariusz Błaszczyk. - Całe Towarzystwo bardzo się zaangażowało, ludzie poświęcili swój prywatny czas. Za to jestem moim kolegom bardzo wdzięczny.

Ostatecznie nie udało się jednak przekroczyć magicznej setki – wykonano 78 lotów, co i tak jest rekordem świebodzickiego lotniska – poprzedni wynosił 63.

Po południu zerwała się lina od wyciągarki, więc nie było możliwości kontynuowania lotów.
Kwota ze zbiórki to 5 700 zł, pieniądze zasilą konto Majki w Fundacji „Kawałek Nieba”. Rodzina ciągle jeszcze nie wie, ile tak naprawdę będzie kosztowało leczenie Majeczki. Wszystko zależy od diagnozy lekarzy w specjalistycznym ośrodku w Londynie. Cała rodzina z niecierpliwością czeka na wyjazd do Wielkiej Brytanii.

Majeczka na szczęście czuje się dobrze, guz na razie nie rośnie i nie daje niepokojących objawów. Podczas niedzielnej akcji prezentowała świetny humor i bez większych obaw wsiadła do samolotu. Lotnicy zabrali rodzinę na podniebną przejażdżkę, która wszystkim sprawiła ogromną frajdę.

Kolejna zbiórka już podczas Pikniku Lotniczego, który odbędzie się na świebodzickim lotnisku w dniach 19-20 sierpnia, serdecznie zapraszamy.

Leczenie Mai można wesprzeć w każdej chwili, wpłacając pieniądze na specjalny numer konta:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Z dopiskiem „968 pomoc dla Mai Dobrzańskiej”

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Jarek 1-08-2017 23:39
5700,00 sorry, kwota nie powala, proszę wpłacajcie pieniążki, nie znam dziewczynki ale mam córkę prawie w jej wieku, też mi się nie przelewa ale wpłaciłem pieniążki na konto, wpłacajcie po ile możecie po 5,10-20 zł nie wypijecie piwa, nie wypalicie paczki papierosów ale zrobicie coś dobrego dla Mai. Ta dziewczynka nie potrzebuje pieniędzy na tablet czy laptopa, potrzebuje ich by żyć... dajcie jej tą możliwość...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group