Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2506
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ponad 700 tysięcy zł na wsparcie dzieci ze świetlic środowiskowych

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Piątek, 9 grudnia 2016, 11:14
Autor: red
Fot. red
Gmina Boguszów–Gorce pozyskała środki na realizację projektu pt. „Świetlice centrum wsparcia, integracji i aktywizacji”. Całkowita wartość projektu wynosi 700 367,50 zł, w tym kwota 658 847,50 zł to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014–2020.

Celem głównym projektu jest wszechstronne wsparcie 120 dzieci z Boguszowa-Gorc z rodzin zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym poprzez dostarczenie im wysokiej jakości usług w ramach placówek wsparcia dziennego.

W ramach projektu zostanie zatrudnionych dwóch dodatkowych wychowawców do świetlic nr 3 i 4, dzięki czemu liczba miejsc w niniejszych placówkach zwiększy się o 20. Wszyscy podopieczni placówek wezmą udział w zajęciach rozwijających bardzo przydatne w dzisiejszych czasach kompetencje kluczowe z języka angielskiego i informatyki. Uczestniczy projektu w zależności od potrzeb wezmą również udział w zajęciach specjalistycznych – socjoterapii i treningu zastępowania agresji. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice, będą mogli także skorzystać z wsparcia psychologa oraz logopedy. Dzieci uczęszczające do placówkę zostaną również objęte dożywieniem w formie bułek-kanapek. W celu jak najlepszej realizacji działań projektowych świetlice zostaną doposażone w dodatkowy sprzęt, zabawki i pomoce dydaktyczne o łącznej wartości blisko 100 000 zł. Wśród sprzętu zakupionych zostanie po 5 zestawów komputerowych wraz z biurkami i krzesłami do świetlic nr 3 i 4, gdzie zostaną utworzone kąciki komputerowe. Świetlice nr 1 i 2 znajdujące się w obiektach szkolnych otrzymają laptopy. Wszystkie placówki zostaną wyposażone w tablice interaktywne wraz z oprogramowaniem, drukarki, tablice sucho ścieralne oraz liczne pomoce do nauki języka angielskiego oraz zajęć specjalistycznych.

Projekt zakłada również prowadzenie działań mających na celu aktywizację rodziców/opiekunów oraz ich integrację z dziećmi. W świetlicach nr 3 i 4 zostanie zorganizowany Klub Rodzica i Dziecka, w ramach którego przewiduje się między innymi otwarte spotkania rodziców i dzieci pod okiem specjalistów. We wszystkich świetlicach będą organizowane wspólne imprezy i wyjścia integracyjne rodziców i dzieci. Chętni rodzice zostaną również zaangażowani jako wolontariusze w pracę na rzecz świetlic.

Projekt realizowany będzie w okresie od 01.12.2016 r. do 31.08.2019 r.

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group