Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4515
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ponad milion złotych na Park Rusinowa

Piątek, 2 marca 2018, 10:20
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Ponad milion złotych na Park Rusinowa
Fot. Robert Bajek
Napisał do nas mieszkaniec dzielnicy Rusinowa, który poruszył temat pięknego parku znajdującego się w tej dzielnicy.

" Ten park przez wiele lat nie był obiektem zainteresowania władz samorządowych i dlatego wygląda na zaniedbany. Jednak uważam, że to wspaniałe miejsce i nie trzeba wcale wielkich pieniędzy, żeby przywrócić mu stosowny wygląd. Apeluję do radnych, żeby zajęli się tą sprawą, bo w Wałbrzychu istnieje nie tylko Park Sobieskiego" - pisze nasz czytelnik.

Faktycznie trzeba przyznać rację mieszkańcowi Wałbrzycha, że w ostatnich kilku latach miliony złotych wydano na rewitalizacje Parku Sobieskiego i prezentuje się on teraz okazale.

Teraz czas na Park Rusinowa. W budżecie Wałbrzych na 2018 rok ponad milion złotych zarezerwowano właśnie na ten cel. Pierwszy etap obejmuje wykonanie dokumentacji oraz przeprowadzenie pierwszych prac dotyczących rewitalizacji Parku. Zgodnie z założeniami, mają tu powstać ciągi pieszo-rowerowe, ścieżki, zamontowane zostaną ławeczki, śmietniki. Co ważne, zamontowane zostanie również oświetlenie i pospacerować po Parku będzie można również po zmroku. W ramach rewitalizacji inwestor zamierza zadbać o cenną roślinność, jaka znajduje się w tym Parku. Planowane są także nowe nasadzenia. Z pewnością obrońców rzeźb, których w Parku wciąż jest sporo, ucieszy fakt, że w kolejnych etapach rewitalizacji, jest zaplanowana ich renowacja i pewne jest, że nadal będą one cieszyć swoim wyglądem okolicznych mieszkańców i nie zostaną stąd wywiezione.

Zgodnie z założeniami, pierwszy etap prac powinien ruszyć w drugim półroczu 2018 roku. Koszt pierwszego etapu to milion 150 tys. zł.

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group