Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5541
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Porozmawiają o himalaistce

Środa, 7 września 2022, 6:38
Autor: red
Wałbrzych: Porozmawiają o himalaistce
Fot. organizatorzy
Biblioteka pod Atlantami zaprasza na spotkanie autorskie Anny Kamińskiej, które odbędzie się 16 września 2022 roku o godz. 17 w Galerii pod Atlantami w wałbrzyskim Śródmieściu. Rok 2022 obchodzony jest m.in. jako Rok Wandy Rutkiewicz. Anna Kamińska jest autorką biografii Wandy Rutkiewicz, więc spotkanie będzie okazją do porozmawiania o tej najsłynniejszej polskiej himalaistce.

Anna Kamińska - autorka książek, bestsellerowych biografii: himalaistki Wandy Rutkiewicz pt. „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz” (2017), przyrodniczki Simony Kossak pt. „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” (2015) oraz himalaistki Haliny Krüger –Syrokomskiej pt. „Halina. Dziś już nie ma takich kobiet. Opowieść o Halinie Krüger-Syrokomskiej” (2019), wszystkie biografie ukazały się w Wydawnictwie Literackim. Jest też autorką książki „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej” oraz zbioru opowiadań „Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych” (2010). Laureatka Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za książkę „Białowieża szeptem” z 2018 r., w 2016 r. nominację do tej nagrody zdobyła jej książka „Simona”. Książka o Wandzie Rutkiewicz była z kolei nominowana do nagrody Bestsellery Empiku jako jedna z dwóch najchętniej czytanych biografii w Polsce w 2017 r. Książka „Wanda” ukazała się w Hiszpanii, nakładem wydawnictwa „Desnivel”, obecnie w przygotowaniu wydanie „Wandy” na Litwie. Za książkę „Halina” autorka otrzymała Nagrodę Literacką Zakopanego w 2020 r. oraz zdobyła Grand Prix w konkursie na Książkę Górską Roku 2019 na XXIV Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju. Książka „Halina” wygrała też w plebiscycie na Książkę Sportową Roku 2019 w kategorii Najlepsza Książka Górska. Anna Kamińska jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, ma też podstawowe wykształcenie muzyczne w klasie wiolonczeli.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "Literacka karawana do marzeń" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group