Niedziela, 7 marca
Imieniny: Pawła, Tomasza
Czytających: 1732
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Porozmawiają o rewitalizacji w Książu

Sobota, 27 listopada 2010, 9:20
Aktualizacja: 9:21
Autor: Sven
Wałbrzych: Porozmawiają o rewitalizacji w Książu
Fot. Sławomir Pawlik
Już 2 grudnia w zamku Książ odbędzie się międzynarodowa konferencja na temat rewitalizacji obiektów i terenów poprzemysłowych. Prestiżu konferencji ma dodać Honorowy Patronat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, obecność euro i krajowych parlamentarzystów oraz zagraniczni eksperci.

Cele konferencji:
- wymiana pomysłów i dobrych praktyk związanych z restrukturyzacją i rewitalizacją obiektów poprzemysłowych, w szczególności na cele kulturalne,
- nawiązanie współpracy między regionami, miastami i organizacjami dla stworzenia ewentualnych wspólnych przyszłych projektów,
- promocja projektu „Rewitalizacja i adaptacja na cele kulturalne byłej KWK Julia – Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia”.

Na te i wiele innych tematów dyskutować będzie międzynarodowe towarzystwo ekspertów, między innymi: Claire – Lise Chambron z Komisji Europejskiej, Mike Coyne z Centrum usług w zakresie strategii i oceny, działający na zlecenie Komisji Europejskiej, Jonathan Lloyd z Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego, Andrzej Porawski – dyrektor Biura Związku Miast Polskich, Bartek Ostrowski – dyrektor Biura Dolnego Śląska w Brukseli, przedstawiciele wałbrzyskiej PWSZ.

Oczywiście zrelacjonujemy, co uradzili.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group