Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 2458
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Porozumienie pomiędzy PWSZ, Starą Kopalnią i Gminą Wałbrzych podpisane

Środa, 16 listopada 2016, 16:00
Aktualizacja: 16:34
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Porozumienie pomiędzy PWSZ, Starą Kopalnią i Gminą Wałbrzych podpisane
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Klubie Montownia na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu zostało podpisane kolejne porozumienie o współpracy pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, Starą Kopalnią i Gminą Wałbrzych.

Porozumienie zostało podpisane na nowy rok akademicki 2016/2017. Sygnatariuszami porozumienia byli: Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha, Piotr Jurek - Rektor PWSZ i Anna Żabska - dyrektor Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. W ramach tego porozumienia na terenie Starej Kopalni odbywać się będą praktyki i staże studenckie, oraz zajęcia dla studentów z różnych kierunków. Porozumienie zakłada też współpracę naukową, organizację konferencji, wspólne publikacje, praktyczne wykorzystanie umiejętności studentów, wystawy, wernisaże czy koncerty.

- Współpraca to współdziałanie. Żeby ta współpraca była owocna, musimy być aktywni. Nasza uczelnia może dużo wnieść, ale władze Wałbrzycha też muszą mieć wkład do tego współdziałania. Liczę, że całość integrować będzie to Centrum, które powstało w Starej Kopalni, że będzie można tutaj organizować różnego rodzaju imprezy, że te imprezy będą wyrazem kulturotwórczym dla wałbrzyskiego środowiska. Byłoby miło, gdyby było to szersze współdziałanie wszystkich Gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej - powiedział Piotr Jurek.

Po podpisaniu porozumienia obecni w Klubie Montownia studenci PWSZ z kierunku architektura wnętrz udali się do Centrum Ceramiki Unikatowej na zajęcia.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group