Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4778
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Poruszenie na Lubiechowie

Piątek, 13 maja 2022, 14:26
Aktualizacja: 14:42
Autor: PAW
Wałbrzych: Poruszenie na Lubiechowie
Fot. archiwum
Radny Tadeusz Mazurkiewicz podczas sesji poruszył sprawę linii szybkich kolei, która ma przebiegać m.in. przez Lubiechów, co niepokoi mieszkańców tej dzielnicy.
- W dzielnicy jest wielkie poruszenie. Zebrała się Rada Wspólnoty Samorządowej i podjęła uchwałę, w której sprzeciwia się stanowczo zaproponowanym trzem wariantom przebiegu trasy szybkiej kolei, który przygotował Centralny Port Lotniczy - mówi radny Mazurkiewicz. - RWS zaprezentował swój projekt społeczno-obywatelski, który nie będzie dewastował dzielnicy i omija zabudowania.

Projekty zaproponowane przez CPK zakładają wyburzenie kilku domów i doprowadzą m.in do likwidacji istniejącej tam hodowli koni. Radni przygotowali interpelację do prezydenta miasta, która bierze pod uwagę głosy i sugestie mieszkańców dzielnicy Lubiechów. Podobne problemy ma Gmina Świdnica i tam podjęto uchwałę Rady Gminy w sprawie sprzeciwu proponowanym przez CPK wariantom przebiegu trasy.

- Liczymy, że w przypadku Lubiechowa również dojdzie do tego, że Rada Miasta podejmie uchwałę w sprawie sprzeciwu wobec proponowanym wariantom przebiegu trasy i że wzięty pod uwagę zostanie projekt obywatelski - kontynuuje radny Mazurkiewicz. - Zebraliśmy ponad 400 podpisów mieszkańców w tej sprawie.

Twoja reakcja na artykuł?

5
12%
Cieszy
16
37%
Hahaha
3
7%
Nudzi
8
19%
Smuci
1
2%
Złości
10
23%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group