Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2016
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Pory roku” zabrzmią w Teatrze Zdrojowym

Wiadomości: REGION, Szczawno Zdrój
Sobota, 22 grudnia 2012, 6:18
Autor: red
Fot. organizatorzy
Fundacja Wspierania Kultury „Ogrody” serdecznie zaprasza dzisiaj o godz. 19.00 do Teatru Zdrojowego w Szczawnie–Zdroju na kolejny koncert z cyklu „Pory roku”.

Tym razem usłyszymy skrzypaczkę Annę Marię Staśkiewicz i pianistę Przemysława Witka.

Program koncertu: M. de Falla – Hiszpańska suita ludowa na skrzypce i fortepian (ar. Pawła Kochańskiego z „Siedmiu hiszpańskich pieśni ludowych”); L. van Beethoven – VIII Sonata G-dur na fortepian i skrzypce op. 30 nr 3; B. Bartok – Ludowe tańce rumuńskie Sz. 56; C. Franck – Sonata A-dur na skrzypce i fortepian; W. Lutosławski – Subito.

Anna Maria Staśkiewicz – absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec prof. Marcina Baranowskiego. Swoje umiejętności doskonaliła m.in. pod kierunkiem prof. Wandy Wiłkomirskiej oraz Tatiany Grindenko. Jest laureatką III nagrody XIII Międzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu w 2006 roku oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie Koncertu Skrzypcowego W. A. Mozarta i Plebiscytu Słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia. Otrzymała też nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu W. A. Mozarta na Konkursie Valsesia Musica 2006 we Włoszech, I nagrodę na V Międzynarodowym Konkursie im. K. Szymanowskiego w Łodzi w 2001 r. oraz I nagrodę na XVI Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim w Zielonej Górze w 2000 r.

Przemysław Witek – absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Koncertujący pianista i asystent w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych. Zdobył I miejsce oraz Nagrodę Specjalną Prezydenta Republiki Włoskiej na XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Anemos w Rzymie (2004), I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Młodych Talentów w Val Tidone (2005), I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Citta di Racconigi” (2006), I miejsce oraz Nagrodę dla Najlepszego Wirtuoza na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Adilii Alievy w Gaillard (2008), I miejsce oraz Nagrodę dla Najlepszego Polskiego Pianisty na I Europejskim Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny-Stefańska in memoriam” w Poznaniu (2008).

22.12.2012, godz. 19.00, Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w biurze Teatru Zdrojowego w godz. 9.00-14.00, restauracji „Bohema” w godz. 13.00-21.00 oraz w holu teatru, godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz jest realizowany pod mecenatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group