Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3172
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Posadzą bluszcz

Piątek, 3 września 2021, 6:45
Autor: JAZ
Wałbrzych: Posadzą bluszcz
Fot. JAZ
Ekrany tłumiące hałas, jakie montuje się wzdłuż obwodnicy, stanowią element wielu dróg. Problem w tym, że te, które otulają Europejkę sprawiają, że będziemy odnosić wrażenie jazdy w tunelu. Estetyka takich elementów sprawia jednak, że aby uniknąć negatywnych odczuć, miasto zdecydowało się posadzić szybko rosnące krzewy.
- Mieszkańcy często pytali mnie czy coś z tym można zrobić, że wygląda to brzydko. Ekrany jednak musiały się pojawić. Wymagał tego projekt. Inaczej nie mogliśmy wybudować obwodnicy. Mamy jednak zamiar posadzić wzdłuż ekranów sadzonki bluszczu, który na przestrzeni kilku lat sprawi, że ekrany zostaną przesłonięte pnącymi się roślinami. Postaramy się zacząć sadzić je jeszcze w trakcie prac nad samą obwodnicą i bardzo dziękuję tu firmie Budimex za współpracę, ale żeby w ogóle zacząć to robić musieliśmy uzyskać zgody – mówi prezydent Wałbrzycha.

Sadzenie bluszczu zacznie się wraz z zakończeniem prac nad budową obwodnicy. Sadzonki położone zostaną co 60 cm, a ich szybki wzrost sprawi, że za kilka lat ekrany będą zielone.

Twoja reakcja na artykuł?

28
60%
Cieszy
7
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
6%
Złości
9
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group