Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3176
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Posprzątają szlaki

Wtorek, 7 września 2021, 9:40
Aktualizacja: 10:41
Autor: red
REGION: Posprzątają szlaki
Fot. organizatorzy
W zeszłym roku w ramach akcji pt. Bałtycka Odyseja przeszedł i posprzątał 500 km plaż od Świnoujścia do Mierzei Wiślanej. W tym roku w styczniu rozpoczął kolejny ekologiczny marsz w Bieszczadach, teraz już, po kolejnych 600 km wędrówki, można go spotkać w Sudetach. To wrocławski ekolog i podróżnik – Dominik Dobrowolski, który zaprasza do udziału w przedostatnim etapie Górskiej Odysei.

9. etap Górskiej Odysei poprowadzi nas z Wałbrzycha, a dokładnie ze schroniska PTTK Andrzejówka do Szklarskiej Poręby. Przed nami do pokonania dystans 77 km, z sumą podejść 2751 m. i zejść 2889 m. Przechodzimy przez Góry Kamienne, Bramę Lubawską, Rudawy Janowickie, wchodzimy w Karkonosze i Karkonoski Park Narodowy i kończymy w Górach Izerskich w Szklarskiej Porębie. Startujemy w piątek 10 września o godzinie 9.00 akcją sprzątania szlaków górskich w Schronisku PTTK Andrzejówka i ruszymy w trasę do Szklarskiej Poręby. Na trasie przewidziane są dwa noclegi - mówi Przemysław Przybylski rzecznik prasowy Banku Credit Agricole Polska, który towarzyszy w marszu od samego początku w Bieszczadach.

Pierwszego dnia (10.09) mamy do przejścia blisko 30 km i zakończymy wędrówkę w Lubawce. Drugiego dnia (11.09) z Lubawki wchodzimy w Karkonosze i na teren Karkonoskiego Parku Narodowego. Nocleg planujemy w schronisku PTTK Odrodzenie. W tym dniu pokonujemy kolejne 32 km, ale większość pod górę i granią.

Trzeciego dnia (12.09) schodzimy do Szklarskiej Poręby, trasa to 15 km, czyli trawers i spacerek w dół. Do akcji oczywiście przyłączają się wolontariuszki i wolontariusze z Banku Credit Agricole i EFL - Wiedza i Biznes , pomogą też nam leśniczki i leśnicy z lokalnych nadleśnictw oraz Program Czysta Polska i super załoga ze Stowarzyszenia Czysty Wałbrzych. Każdy może przyłączyć się do wspólnej wędrówki. Zgłoszenia prosimy wysyłać do: gorska.odyseja@gmail.com . Do Górskiej Odysei można przyłączyć się na różne sposoby, można z nami sprzątać, maszerować, ale także samemu zorganizować akcję sprzątania górskich szlaków. Po akcji prosimy o przysłanie zdjęć z karteczką #GórskaOdyseja! - zaprasza Dominik Dobrowolski.

GórskaOdyseja to wyjątkowa akcja edukacyjno-ekologiczna. 700-kilometrowy marsz szlakami Karpat i Sudetów ma zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku, które są bardzo niebezpieczne dla środowiska. W jeden weekend w każdym miesiącu wolontariusze z całej Polski maszerują górskimi szlakami wzdłuż południowej granicy: od Ustrzyk Górnych do Świeradowa Zdrój, by sprzątać górskie i leśne szlaki. Akcji towarzyszy plenerowa wystawa fotografii. Przedsięwzięcie jest częścią kampanii edukacyjnej #MniejPlastiku, realizowanej przez bank Credit Agricole wraz ze spółką leasingową EFL. Partnerami akcji są także stowarzyszenie Program Czysta Polska oraz Lasy Państwowe.

Twoja reakcja na artykuł?

7
50%
Cieszy
4
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group