Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 1718
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Posprzątał i wygrał

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 12 września 2010, 13:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 września 2010, 8:00
Autor: Sven
Zwycięzca z czekiem na 1500 zł
Fot. Sławomir Pawlik
Piotr Sobczyk znalazł „śmiecia – skarb” i wygrał czek o wartości 1500 zł., który będzie mógł wymienić na rower lub akcesoria związane z uprawianiem kolarstwa.

Szansę na nagrodę miał każdy, kto przyszedł w sobotę w południe do Rynku. Wystarczyło pobrać worek oraz rękawice i wziąć udział w sprzątaniu Parku im. Jana III Sobieskiego.

W akcji wzięło udział prawie dwieście osób. Śmieci wystarczyło niestety dla wszystkich. Zapełnionych zostało kilka kontenerów, które zostały ustawione obok Hali Lekkoatletycznej im. Olimpijczyków Wałbrzyskich na Nowym Mieście. Co ciekawe, wiele osób przyłączyło się do akcji spontanicznie. Po prostu brali worki i sprzątali.

Jednym z głównych organizatorów akcji była Toyota Motor Manufacturing Poland. Ekologia i ochrona środowiska od wielu lat wpisana jest w filozofię działań firmy na całym świecie. Wyrazem tego było m.in. przyjęcie w 1992 roku dokumentu, który określa globalną politykę środowiskową koncernu, czyli tzw. „Karty Ziemi Toyoty”. Ponadto akcję współorganizowali: MOPS, OSiR, WOK, MZUK, Urząd Miasta, Rada Wspólnoty Samorządowej Nowe Miasto, Wałbrzyskie Centrum Zatrudnienia Socjalnego i Alba.

Po zakończeniu akcji i rozdaniu nagród, na wielkim trawniku obok hali, zabawę kontynuowano w ramach festynu rodzinnego, zorganizowanego przez samorządowców z Nowego Miasta.

Za tydzień do sprzątania świata przyłączą się szkoły. Dla nich przewidziana jest jedyna w swoim rodzaju i całkowicie honorowa nagroda: Puchar Przechodni Prezydenta Wałbrzycha.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group