Czwartek, 13 maja
Imieniny: Roberta, Serwacego
Czytających: 3084
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Postaw Serce na Nogi – Rajd Pieszy zakończony

Czwartek, 15 lipca 2010, 12:54
Aktualizacja: 12:56
Autor: PAW
Region: Postaw Serce na Nogi – Rajd Pieszy zakończony
Pokonanie trasy wymagało dużych umiejętności
Fot. Jarosław Słomowicz
W upalną pogodę uczestnicy III Rajdu Pieszego –„ Postaw Serce na Nogi” przemierzyli szlaki polsko–czeskiego pogranicza.

Rajd rozpoczął się zbiórką uczestników w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze, skąd autokarem grupa blisko 30 osób została dowieziona do Sokołowska.

Pierwszy etap liczył około 12 km i prowadził z Sokołowska do Mieroszowa, gdzie na sali sportowej zorganizowany był nocleg.

Drugiego dnia uczestnicy udali się busami na granicę polsko-czeską. Po przejechaniu pociągiem do Březová rozpoczęła się blisko 30-kilometrowa wyprawa. Trasa została wytyczona w Narodowym Rezerwacie Przyrody Broumovské stěny. Przez szczyt Hvězda (674 m n.p.m.) grupa dotarła do miejscowości Hlavnov, w której przy małym jeziorku zaplanowany był obiad. Chętni mogli nawet popływać. Po krótkim odpoczynku trzeba było zaliczyć kolejne kilometry do rynku w Policach i dalej na stację kolejową Žďár. Po dotarciu pociągiem do Mezimesti na turystów czekała jeszcze tylko krótka wycieczka na granicę i powrót busami do Mieroszowa. To nie koniec atrakcji dnia drugiego. Po kolacji odbyło się spotkanie z gitarą i śpiewem.

Trzeciego dnia niestety trzeba było wrócić do domu, ale też pieszo. Tym razem trasa liczyła około 13 km i prowadziła z Mieroszowa przez Unisław Śląski, Kuźnice Świdnickie do Wałbrzycha. Tradycyjnie impreza zakończyła się tam gdzie się rozpoczęła, czyli pod Barem „U Stasia” na Podzamczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group