Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4858
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Poświąteczne aktywności

Środa, 28 grudnia 2022, 7:24
Aktualizacja: 10:25
Autor: red
Wałbrzych: Poświąteczne aktywności
Fot. Stara Kopalnia
Wielu z Państwa szuka aktywności w przerwie świąteczno noworocznej. Z propozycją przychodzi Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

Atrakcja turystyczna po byłej kopalni węgla kamiennego „Julia” w wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień podczas świąteczno noworocznego okresu zamknięta będzie tylko 1 stycznia w Nowy Rok. Wówczas do dyspozycji odwiedzających pozostanie tylko teren zewnętrzny. W pozostałe dni obiekt zaprasza do skorzystania z oferty i wspólnych aktywności.

Działa Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA, czekają przewodnicy by oprowadzić po kopalni – dla dzieci przygotowano świąteczne karty zadań, skorzystać można z rodzinnej gry terenowej „Górnicza Przygoda” na terenie zewnętrznym (karta zadań i ulotka to gry do pobrania w kawiarni Sztygarówka w kasach biletowych). Odwiedzić można również wystawy w galerii sztuki BWA.

Już w drugi dzień świąt mimo krótszych godzin działania (wejścia z przewodnikiem zaplanowano między 12, a 16) chętnych do odwiedzenia Starej Kopalni nie zabrakło. Na każde wejście zebrała się grupa chętnych. Podobnie było również w pierwszy dzień po świętach.

W najbliższych dniach Stara Kopalnia zaprasza turystów w standardowych godzinach otwarcia. Przewodnicy zabierają turystów w ponad półtoragodzinną trasę zwiedzania między godziną 10:00, a 16:00. Kawiarnia Sztygarówka otwarta jest do 18:00. W Sylwestra przed wielkim balem można również zajrzeć do kopalni. Będzie otwarta do 15:00. Ostatnie wyjście w trasę z przewodnikiem o 13:00. Od 2 stycznia Stara Kopalnia wraca do standardowych godzin funkcjonowania. Turystów zapraszać będzie od 10:00 do 18:00 z ostatnim wejściem na trasę zwiedzania o godzinie 16:00. Bilety do nabycia w kasach oraz na stronie internetowej www.starakopalnia.pl

W swoją przestrzeń w okresie świąteczno-noworocznym zaprasza również SOWA. Nowa propozycja Starej Kopalni – Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w okresie 27 – 30 grudnia zaprasza do siebie w godzinach 8:30 – 15:30. Interaktywne eksponaty, stanowiska doświadczeń i majsterkowania czekają na młodych i nieco starszych odkrywców. Dobra zabawa nauką dla całych rodzin jest dostępna w bardzo przystępnej cenie biletów. Do nabycia na miejscu lub na stronie internetowej. Najlepsze doświadczenia z eksperymentami naukowymi przeniesione z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy to świetna zabawa dla całych rodzin. Przygoda trwa około 1,5 godziny, ale wielu odwiedzających chętnie zostaje nieco dłużej.

Ze wszystkich atrakcji w standardowych godzinach otwarcia Starej Kopalni będzie można skorzystać również w święto Trzech Króli – 6 stycznia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
75%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group