Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3032
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Poszukiwania zakończone sukcesem

Środa, 20 września 2017, 12:42
Aktualizacja: 12:45
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Poszukiwania zakończone sukcesem
Fot. KMP Wałbrzych
Pomimo iż powinni zakończyć służbę dużo, dużo wcześniej, zostali na drugą zmianę i wraz z kilkudziesięcioosobową grupą policjantów przez kilka godzin prowadzili intensywne poszukiwania. Trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Wałbrzychu może być z siebie dumnych. To oni odnaleźli zaginionego wczoraj, skrajnie wyczerpanego 79–latka.

St. sierż. Leszek Szubicki, sierż. szt. Jarosław Kowalczyk oraz sierż. szt. Bartłomiej Mazur to funkcjonariusze z kilkuletnim stażem. Kiedy są potrzebni, zawsze na pierwszym miejscu stawiają dobro obywateli. Tak było i w tym przypadku. Pomimo iż powinni być w swoich domach kilka godzin wcześniej, wzięli udział w działaniach i przyczynili się do odnalezienia zaginionego mężczyzny.

Funkcjonariusze przez kilka godzin przeszukiwali rejon ul. Reja oraz ul. Ludowej w Wałbrzychu. Poszukiwania nie przynosiły skutku, ale mundurowi nie poddawali się i pomimo zbliżającego się zmroku, niskiej temperatury oraz zmęczenia rozpoczęli działania w rejonie łąk pomiędzy ul. Ludową, a ul. Wysockiego w Wałbrzychu.

Około godziny 19:30 wszyscy mogli odetchnąć z ulgą. W toku wnikliwej penetracji terenu policjanci ruchu drogowego odnaleźli mężczyznę, który rysopisem przypominał osobę zaginioną. W pierwszej kolejności sprawdzili oni czynności życiowe poszkodowanego. Okazało się, że żyje, ale jest skrajnie wyczerpany. Nasi mundurowi niezwłocznie wezwali ratowników GOPR-u. Ci natomiast pomogli ewakuować mężczyznę w bezpieczne miejsce, a Zespół Ratownictwa Medycznego szybko udzielił mu profesjonalnej pomocy medycznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group