Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2690
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Poszukiwany nieletni dokonał zniszczenia kamer monitoringu

Czwartek, 14 września 2017, 12:48
Aktualizacja: 12:50
Autor: red
Wałbrzych: Poszukiwany nieletni dokonał zniszczenia kamer monitoringu
Fot. KMP Wałbrzych
W wyniku pracy operacyjnej policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali 16–latka podejrzanego o zniszczenie kamer monitoringu jednej z wałbrzyskich szkół. Nieletni odpowie teraz za popełnienie czynu karalnego przed sądem dla nieletnich.

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali młodego wałbrzyszanina 12 września 2017 roku. W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze udowodnili nieletniemu uszkodzenie 11 czerwca tego roku kamer przemysłowych na terenie jednego z wałbrzyskich zespołów szkolno-przedszkolnych. Straty w mieniu wycenione zostały na kwotę 900 złotych.

16-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jego sprawa trafi teraz do sądu dla nieletnich. Policjanci ustalili także, że wałbrzyszanin decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu jest poszukiwany celem umieszczenia go w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Smolniku za popełnienie innego czynu karalnego.

Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale przed ukończeniem lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group