Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4499
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Potrójna Korona Wałbrzyska

Czwartek, 18 lutego 2021, 12:43
Aktualizacja: 12:44
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: Potrójna Korona Wałbrzyska
Fot. Potrójna Korona / Arkadiusz Jaskuła
Wystartowały zapisy na najdłuższy górski marsz z cyklu Potrójna Korona – edycja Wałbrzyska.

500 uczestników będzie miało do pokonania 80-kilometrową trasę przez najwyższe szczyty Gór Wałbrzyskich, Kamiennych i Sowich. Na przejście trudnej i długiej drogi z wieloma stromymi podejściami będą mieli 28 godzin. Start i meta zlokalizowana jest na terenie Miasta Wałbrzycha, które zostało Partnerem wydarzenia. Rozpoczęcie imprezy nastąpi w sobotę 12 czerwca 2021. Są jeszcze miejsca.

Wyrypy to długodystansowe wycieczki lub marsze, których uczestnicy pokonują wymagające wyzwania i własne słabości. Trudnością może być ułożona przez organizatora trasa, jej długość, suma przewyższeń czy warunki atmosferyczne. Cykl Potrójna Korona gromadzi miłośników Sudetów podczas trzech imprez tego typu. Uczestnicy nie rywalizują ze sobą, nie ma znaczenia jak szybko się poruszają – ważne jest pokonanie całej trasy w limicie czasu.

Potrójna Korona Wałbrzyska organizowana jest po raz pierwszy. Partnerem wydarzenia zostało Miasto Wałbrzych. „Współpraca przy Potrójnej Koronie jest dla nas konsekwencją strategii umacniania wizerunku Miasta jako atrakcyjnej destynacji turystycznej. Liczne szlaki piesze, piękne góry i zabytki czekają na odkrycie.” – mówi Prezydent Wałbrzycha, dr Roman Szełemej.
Uczestnicy wystartują w sobotę 12 czerwca o 8:00 z terenu Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój w Wałbrzychu, żeby maksymalnie w ciągu 28 godzin dotrzeć do mety przy Schronisku PTTK Harcówka – jedynym tego typu górskim obiekcie zlokalizowanym na terenie miasta. Każdy kto zmieści się w przewidzianym przez organizatorów limicie czasu uzyska prawo do otrzymania i noszenia metalowej przypinki finiszera. Na tegorocznej wyrypie będzie ona miała kolor pomarańczowy, taki sam jak w logo Miasta.

Nazwa Potrójna Korona nawiązuje do faktu, że uczestnicy w jej trakcie zdobędą trzy tzw. koronne szczyty – czyli najwyższe wzniesienia każdego z pasm. W czasie edycji Wałbrzyskiej są to odpowiednio: Waligóra 933 m n.p.m. (Góry Kamienne), Wielka Sowa 1015 m n.p.m. (Góry Sowie) a także Borowa 853 m n.p.m. i Chełmiec 851 m n.p.m. (leżące w Górach Wałbrzyskich). Jest to teren działania Grupy Sudeckiej GOPR.

Organizując każdą z trzech imprez cyklu Potrójna Korona przykładamy dużą wagę nie tylko do jakości samego jej przeprowadzenia, ale przede wszystkim do atrakcyjności tras, które przygotowujemy dla uczestników. Okolice Wałbrzycha ze swoim „wyspowym” charakterem gwarantują dużą różnorodność terenową a także liczne strome podejścia. A to one zapadają uczestnikom najmocniej w pamięci! – cieszy się współorganizator Potrójnej Korony, Jakub Król.

Wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w marszach długodystansowych zapraszamy do stanięcia na linii startu już 12 czerwca 2021 roku. Na chwilę przygotowywania materiału wolnych pozostało mniej niż 20% miejsc. Zgłoszenia można dokonać pod adresem: www.walbrzyska.potrojnakorona.pl

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
1
25%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group