Piątek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 3124
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Potrzebna krew!

Czwartek, 19 marca 2020, 12:12
Aktualizacja: Piątek, 20 marca 2020, 8:36
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Potrzebna krew!
Fot. RCKiK
Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w pozyskaniu dawców krwi. Teren działania Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu to 11 powiatów. Z dnia na dzień, widzimy ogromny spadek osób oddających krew.

- Jest to dla nas sytuacja bardzo, bardzo ciężka! Codziennie szpitale wysyłają do nas transport po ten bezcenny lek, my natomiast za chwilę nie będziemy mogli go wydać. Pomimo pandemii krew nadal jest bardzo potrzebna. Chorzy czekają na ten niezastąpiony lek w szpitalach. Zawsze robiliśmy wszystko, by dawca czuł się u nas bezpiecznie. W tym trudnym dla nas czasie, jeszcze bardziej dbamy o bezpieczeństwo poprzez właściwą dezynfekcję oraz logistykę przyjmowania dawców - informują pracownicy RCKiK w Wałbrzychu

Osoby, które chcą przyjść oddać krew, mogą umówić się na konkretną godzinę, aby ograniczyć kontakt z innymi krwiodawcami dzwoniąc pod nr telefonu 74 664 63 45.

Krew może oddać osoba pełnoletnia, zdrowa, ważąca ponad 50 kg, która w czasie ostatnich 14 dni nie była za granicą. RCKiK zwraca koszty dojazdu do Centrum Krwiodawstwa - także za paliwo.

Krwiodawstwo to misja i wielki test odpowiedzialności.

Wszyscy jesteśmy teraz przed wielkim testem społecznej odpowiedzialności. Lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, policja, wojsko i wiele innych zawodów każdego dnia zdają najtrudniejszy egzamin w życiu. Jednakże pomoc Honorowych Dawców Krwi jest niezastąpiona. Zgłaszajcie się do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, bo krew jest teraz bardzo potrzebna. To czas mądrych wyborów i decyzji. Dlatego oddaj krew i przyłącz się do tych, którzy w tym trudnym czasie pozostają na służbie człowiekowi. Niech „łączy nas krew, która ratuje życie". Krew i jej składniki potrzebne są każdego dnia. Podawane są głównie osobom, u których występują braki krwi i jej składników. Braki te mogą wystąpić w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, zaburzeń krzepnięcia, po oparzeniach i urazach, a także u pacjentów z chorobami nowotworami, w trakcie i po chemioterapii oraz u pacjentów wymagających transplantacji lub zabiegów kardiochirurgicznych.

Czekamy na Was w Centrum Krwiodawstwa!

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
1
13%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group