Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2603
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Powiat inwestuje w szkołę i internat

Poniedziałek, 15 września 2014, 6:25
Aktualizacja: 18:59
Autor: opr.red.
Region: Powiat inwestuje w szkołę i internat
Fot. użyczone
Powiat wałbrzyski otrzymał dofinansowanie w ramach projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007–2013 w wysokości 386 tys. zł na termomodernizację budynku internatu w Zespole Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu.

Zakończono już pierwszy etap tej inwestycji. Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego wykonano prace remontowe w budynku szkolnym, które związane były z wymianą pokrycia dachowego. Dodatkowo ocieplone zostało poddasze, a kominy zostały przemurowane.

- Koszt tego zadania zamknął się w kwocie 50 tysięcy złotych. – podkreśla Józef Piksa, starosta wałbrzyski.

Kolejny etap prac zakrojony jest na dużo większą skalę. Prace związane z termomodernizacją budynku internatu w Zespole Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu obejmują docieplenie ścian zewnętrznych budynku oraz stropu i stropodachu. W planie jest także wymiana stolarki okiennej oraz remont schodów. Na tym jednak nie koniec, bo projekt zakłada także wykonanie instalacji elektrycznej i instalacji centralnego ogrzewania wraz z wymianą grzejników w pokojach internatu. Dodatkowo zamontowane zostaną kolektory słoneczne na dachu tego budynku. Termin zakończenia robót planowany jest pod koniec października bieżącego roku.

- Koszt robót to kwota 484 tysięcy złotych, natomiast dofinansowanie w ramach projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 - 2013 wyniesie 386 tysięcy złotych. Jak widać, staramy się realizować inwestycje w naszym powiecie przy jak największym udziale środków pozyskiwanych z zewnątrz. Dotyczy to nie tylko inwestycji drogowych, ale także oświatowych – mówi Józef Piksa.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group