Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 2312
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Powiat modernizuje placówki oświatowe

Środa, 5 sierpnia 2015, 6:30
Aktualizacja: 11:39
Autor: red
powiat wałbrzyski: Powiat modernizuje placówki oświatowe
Fot. red.
Ruszyły prace zmierzające do modernizacji infrastruktury podległych powiatowi wałbrzyskiemu szkół i placówek oświatowych.

W Zespole Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu i Zespole Szkół w Szczawnie Zdroju toczą się prace rozbiórkowe dwóch budynków gospodarczych, które od wielu lat wymagały remontu. Stan techniczny obu obiektów nie pozwolił na modernizację i wymogiem stały się prace rozbiórkowe.

W miejscu zlikwidowanego budynku gospodarczego w Walimiu stanie nowy garaż dla pojazdu służbowego placówki, a w Szczawnie Zdroju rysują się plany budowy sali gimnastycznej, której szkoła niestety do dnia dzisiejszego nie posiada.

W Zespole Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu trwają również prace nad modernizacją boiska sportowego. Wymieniona zostanie nawierzchnia, zamontowany nowy, zewnętrzny osprzęt sportowy. Aby minimalizować koszty eksploatacji budynku, placówka została wyposażona w nowoczesne rozwiązania grzewcze - kolektory słoneczne - modernizacji poddano instalacje c.o i c.w.u.

Podobne zmiany czekają Dom Dziecka „Catharina" w Nowym Siodle.
- Ponieważ koszty eksploatacji tego budynku są ogromne, Zarząd podjął decyzję o minimalizacji kosztów eksploatacyjnych. Dom Dziecka przejdzie modernizację istniejącej kotłowni i instalacji grzewczej i jednocześnie wprowadzone zostanie dodatkowe źródło ciepła w postaci pompy ciepła i kolektorów słonecznych - wyjaśnia wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.

Rozbudowie poddana została też baza sportowa placówki. Już powstał nowy plac zabaw dla dzieci i boisko do gry w piłkę plażową. Aby poprawić estetykę otoczenia Zespołu Szkół w Szczawnie Zdroju, przebudowie poddane zostały alejki spacerowe, zmodernizowane zostaną też ławki parkowe i dokończony będzie remont toalet uczniowskich. Wszystkie prace mają się zakończyć do 30 sierpnia, aby szkoła kolejny rok szkolny i nowych uczniów powitała z nowym standardem.

Warto też wspomnieć, że rozbudowie i modernizacji podana zostanie sieć komputerowa w Starostwie Powiatowym.
- Jesteśmy zmuszeni dostosować urząd do wymogów stawianych instytucjom przez ustawodawcę. Wymaga się, aby w XXI wieku urząd był przystosowany do wymiany informacji również w postaci elektronicznej - mówi Krzysztof Kwiatkowski.

W ramach prowadzonej modernizacji systemu teleinformatycznego w Starostwie, Zarząd Powiatu przekazał 10 komputerów do Domu Dziecka w Jedlinie Zdroju. Planowane jest przekazanie jeszcze 5 zestawów komputerowych w najbliższym czasie. W nowe samochody służbowe zostały wyposażone jednostki podległe powiatowi wałbrzyskiemu. Zarząd Powiatu zakupił aż trzy pojazdy w tym dla Powiatowego Urzędu Pracy, PCPR-u oraz jeden na potrzeby Starostwa Powiatowego. Z samochodu gospodarczego korzysta Wydział Infrastruktury i Ochrony Środowiska, który odpowiada za utrzymanie dróg powiatowych w należytym stanie. Pracownicy wydziału zostali doposażeni w niezbędny sprzęt w postaci - rozdrabniacza gałęzi, pił spalinowych, kos spalinowych itp. Prace utrzymaniowe na drogach powiatowych idą pełną parą.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group