Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2888
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat nie zgadza się z decyzją Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 6 września 2012, 15:43
Aktualizacja: 15:44
Autor: PAW
Fot. PAW
Na sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego do porządku obrad został wprowadzony punkt mówiący o podjęciu uchwały w sprawie wniesienia skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu w sprawie przekazania Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu pod kierownictwo organizacji pożytku publicznego niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

Przypomnijmy, że powiatowi radni podjęli w ubiegłym roku uchwałę w sprawie przekazania zarządzania Domem Małego Dziecka w Wałbrzychu jednej z organizacji pożytku publicznego. Uchwałę tę zaskarżył związek zawodowy Solidarność, który uznał, że powiat zaniedbał sprawę i nie przeprowadził koniecznych konsultacji ze związkami zawodowymi. Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że zarzuty Solidarności są uzasadnione i wytknął ten błąd Starostwu Powiatowemu w Wałbrzychu. Władze powiatowe jednak nadal uważają, że decyzja została podjęta zgodnie z przepisami i procedury formalne dotyczące tej uchwały zostały dotrzymane.
- Nie mieliśmy w tym przypadku żadnego obowiązku konsultowania tej uchwały ze związkiem zawodowym Solidarność - mówi wicestarosta Augustyn Skrętkowicz. – Uważamy, ze nasza decyzja była prawidłowa i nie zgadzamy się z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i dlatego kierujemy wniosek do NSA.

Zdaniem radnego Andrzeja Gniatkowskiego z WWS, skoro Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał rację Solidarności, więc jakiś błąd formalny został jednak popełniony.
- Najważniejsze teraz jest to, co ten wyrok może wywołać – mówi Gniatkowski. – Kasacja może okazać się nieskuteczna i co wtedy się stanie?

Na to pytanie wicestarosta Skrętkowicz nie zna odpowiedzi.
- Droga prawna jeszcze się nie zakończyła. Według mnie Dom Małego Dziecka w obecnej formule funkcjonuje lepiej niż poprzednio – mówi Skrętkowicz.

Przy 12 głosach „za” i 7 „wstrzymujących” uchwała została podjęta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~pikuś 6-09-2012 20:30
to nie powiat się nie zgadza, tylko kolesie z rady powiatu (proszę pisać tytuły zgodnie z faktami)a powodem są diety i uposażenia. Za krzywdę miasta by im one w gardle staneły
~Jajacek 6-09-2012 21:44
Może nierozłączna para naszych klaunowych opozycjonistów zwana WILDORFINĄ policzy ile kosztują ostatnie prawne pomysły Powiatu. Najpierw celebrycki papuga kasuje ich 10 000 za dzień w sprawach grodzkości. Na dniach wniosek do Trybunału Konstytucyjnego (słyszałem, że ma kosztować 50 000 złotych) teraz błędy formalne, ale pieniaczyć się będziemy dalej. I kto za to płaci???
Maku 7-09-2012 10:31
Zastanawiające oderwanie o rzeczywistości czy tylko brak umiejętności czytania ze zrozumieniem? Co powyższy temat ma wspólnego z grodzkością? Pomieszało (choć bardziej pasuje inne słowo na "p") Wam się we łbach?
~fesd 7-09-2012 11:15
Czy ktoś jest w stanie ustalić osobę odpowiedzialną za pozbawienie Wałbrzycha praw grodzkich ? Rozliczmy radnych, którzy reprezentowali Wałbrzych i co dla niego zrobili? Na co wzięte były kredyty? Potrzebne kredyty będę spłacać. Przejedzonych NIE. Przestańcie więc walczyć o stołki i pa pa. Wałbrzych sobie bez was poradzi.
~do Ławskiego 7-09-2012 13:11
Oddaj nam grodzkość
~meksyk 7-09-2012 19:20
Jak to kto? Radni niezależni głosowali za zrzeczeniem się przez Wałbrzych grodzkości. O pierwszy z brzegu wyznawca Szełemeja niejaki pan Dobrowolski, który we włosiennicy stawał tu i tam i kajał się, kajał Judasz jeden. Ten to dopiero walczy o stołek. Nie tylko dla siebie. Uśmiałem się z komentatora z 13:11. Uważasz debilu, że on cii zabrał grodzkość? hahahahaahahha. To ty mi oddaj moje 100 milionów, co Wałęsa obiecał. hahahahahaah Idioto

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group