Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5859
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Powiat przyjmie Ukraińców

Piątek, 25 lutego 2022, 12:08
Aktualizacja: 12:11
Autor: red
powiat wałbrzyski: Powiat przyjmie Ukraińców
Fot. Ziemia Wałbrzyska
W związku z trwającą wojną rosyjsko – ukraińską dziś w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu doszło do spotkania przedstawicieli Zarządu Powiatu z włodarzami gmin, radnymi oraz kierownictwem uzdrowisk działających na terenie powiatu wałbrzyskiego w celu uzgodnienia możliwości przyjęcia ewentualnych uchodźców z Ukrainy.
- Na chwilę obecną jesteśmy w stanie przyjąć około 200 osób i pracujemy nad zwiększeniem tej liczby. Sprawdzamy, jakim zapleczem dysponują przedsiębiorcy świadczący usługi noclegowe. Zdaję sobie sprawę, że doraźnie, kilka dni można nocować w obiektach sportowych czy świetlicach wiejskich, ale docelowo chcemy obywatelom Ukrainy zapewnić jak najlepsze warunki bytowe. Nikt z nas nie wie jak długo potrwa ten konflikt i kiedy ci ludzie będą mogli wrócić do domów - informuje starosta Krzysztof Kwiatkowski.

W ramach zarządzania kryzysowego Powiat Wałbrzyski zabezpiecza koce, śpiwory, łóżka polowe, organizuje tez możliwość wyżywienia tak dużej grupy ludzi.

- W tym miejscu chciałbym podziękować włodarzom gmin powiatu wałbrzyskiego, prezesom Uzdrowisk: Szczawno -Jedlina oraz Uzdrowisk Dolnośląskich, radnym Powiatu Wałbrzyskiego za to, że wszyscy stanęli na wysokości zadania, za otwartość, wrażliwość na ludzką krzywdę oraz świetną organizację - kończy starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

41
80%
Cieszy
1
2%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
8
16%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group