Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2439
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Powiat też obchodził Święto Niepodległości

Poniedziałek, 14 listopada 2016, 8:38
Aktualizacja: 10:09
Autor: red
REGION, Głuszyca: Powiat też obchodził Święto Niepodległości
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
Powiatowo – gminne obchody Święta Niepodległości, które odbyły się w tym roku w gminie Głuszyca, wzbogacone zostały koncertem pieśni patriotycznych "Opowieści z pożółkłych pocztówek", przygotowanym w ramach Dolnośląskiej Stolicy Kultury.

Rowerowy Rajd Niepodległościowy, Msza Święta za Ojczyznę z oprawą muzyczną w wykonaniu Głuszyckiej Orkiestry Dętej, występ laureatów Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, recital piosenek przedwojennych oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wypełniły uroczyste obchody Powiatowo-Gminnego Święta Niepodległości organizowanego na terenie gminy Głuszyca.

By oddać cześć wszystkim, którzy zginęli za Niepodległą, pod „Pomnikiem Solidarności” w Głuszycy symboliczne biało-czerwone wiązanki kwiatów złożyli starosta wałbrzyski Jacek Cichura, wiceprzewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego Julian Golak, burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz delegacja radnych Rady Miejskiej w Głuszycy na czele z przewodniczącym Grzegorzem Milczarkiem i wiceprzewodniczącą Edytą Popek. Modlitwę w intencji rodaków poległych za wolną Polskę poprowadził ks. Sławomir Augustynowicz.
- Wspominana dziś 98. rocznica odzyskania wolności przez naszą ojczyznę przypomina nam o zarówno bolesnych kartach historii naszego narodu, jak i o niezwykle radosnym dniu, w którym Polska po 123 latach niewoli zaborów odzyskała niezawisłość – powiedział burmistrz Roman Głód w czasie swego przemówienia podczas popołudniowej uroczystości w licznie wypełnionej sali widowiskowej głuszyckiego Centrum Kultury.

Na scenie wystąpili zwycięzcy Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej: Maja Warszczuk i Marika Żytkiewicz z Przedszkola Samorządowego w Głuszycy, a także dwa duety ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy Dominika Grzesiak i Piotr Repeta oraz Zuzanna Grzesiak i Anna Skowron. „Opowieści z pożółkłych pocztówek" – pełen dyskretnego humoru, ale i skłaniający do refleksji recital Roberta Delegiewicza i zespołu "Reaktywacja Band" przybliżył zebranym znane piosenki przedwojenne. Na zakończenie obecni w sali głuszyczanie włączyli się do wspólnego śpiewu znanych i mniej znanych pieśni i piosenek patriotycznych. Po uroczystości na wszystkich czekał słodki poczęstunek – tort przygotowany przez restaurację „Stara Piekarnia” w Głuszycy.

Zadanie dofinansowane zostało z budżetu województwa dolnośląskiego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group