Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2719
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Powiatowy Konkurs Wieńca Dożynkowego

Niedziela, 17 sierpnia 2014, 6:25
Aktualizacja: 7:54
Autor: organizatorzy
Region: Powiatowy Konkurs Wieńca Dożynkowego
Fot. użyczone
Powiat Wałbrzyski oraz Gmina Czarny Bór zaprasza do wzięcia udziału w „Konkursie Powiatowym na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” który odbędzie się 31 sierpnia 2014 roku podczas Dożynek Gminnych w Czarnym Borze

Celem konkursu jest:

– upowszechnienie obrzędu dożynkowego,
– prezentacja najpiękniejszych wieńców dożynkowych z terenu Powiatu Wałbrzyskiego,
– prezentacja bogactw plonów wplecionych w wieńce dożynkowe,
– wyłonienie prac o wysokich walorach etnograficznych i artystycznych.

Warunki uczestnictwa:

1.W konkursie mogą uczestniczyć wieńce dożynkowe zgłoszone przez Gminy Powiatu Wałbrzyskiego z obszaru danej gminy może być złożóny jeden wieniec dożynkowy.
2.Do konkursu wieńca dożynkowego może zostać zgłoszony wieniec, który formą i użytym materiałem nawiązuje do tradycji wieńców dożynkowych występujących na terenie Polski – korony.
3.W skład grupy wieńcowej może wchodzić maksymalnie 10 osób.
4.Wieńce dożynkowe zgłoszone do konkursu nie powinny przekraczać rozmiarów wysokość – 180 cm, szerokość w podstawie oraz średnicy na całej wysokości wieńca do 150 cm.
5.Wieńce nie mogą zawierać elementów plastiku, styropianu, sztucznych kwiatów itp.
6.Konstrukcja wieńców musi umożliwić ich przenoszenie.

Każda grupa wieńcowa uczestnicząca w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy powinna dołączyć do prezentowanego wieńca planszę informacyjną z nazwą gminy, którą reprezentuje.

Zgłoszenia grup wieńcowych należy przesłać do dnia 28 sierpnia 2014 roku do godziny 14.00 do Urzędu Gminy w Czarnym Borze osobiście, pisemnie lub drogą elektroniczną: sekreteriat@czarny-bor.pl. Wszelkie informacje dostępne są u Pani Joanny Jasiak - nr tel. 74/845-01-39.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 31 sierpnia 2014 roku podczas Czarnoborskich Dożynek Gminnych. Prezentacja odbędzie się podczas Mszy św. w kościele p.w Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze o godzinie 12.00. Wystawienie wieńców do konkursu oraz ich ocena przez Jury odbędzie się podczas główniej ceremonii dożynkowej na stadionie w Czarnym Borze.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group