Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4024
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Powitali wakacje

Poniedziałek, 1 lipca 2019, 9:39
Autor: Robert Bajek
REGION, Szczawno-Zdrój: Powitali wakacje
Fot. Robert Bajek
Rozdaniem nagród w Pijalni Wód Mineralnych przy Parku Zdrojowym w Szczawnie–Zdroju zakończył się Rajd Rodzinny "Powitanie Wakacji", będący kolejną odsłoną Samochodowej Imprezy Turystycznej Automobilklubu Dolny Śląsk.

Celem tej skierowanej do całych rodzin imprezy było propagowanie Sportowych Imprez Popularnych, krzewienie zorganizowanych form turystyki, szerzenie i pogłębianie wiedzy historycznej i krajoznawczej o naszym regionie oraz doskonalenie umiejętności prowadzenia pojazdów, podnoszenie kultury jazdy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wyłonienie zwycięskich załóg w kategorii rajdowej i wyłonienie najlepszego kierowcy na próbach sprawnościowych.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę według opisu - itinerer. Na trasie zlokalizowane były punkty kontroli przejazdu, których uczestnicy nie mogli pominąć i punkty kontroli czasu, gdzie uczestnicy musieli się stawić w wyznaczonym czasie. Na uczestników czekały też próby samochodowe, zadania specjalne, zadania turystyczne i testy, za które można było uzyskać dodatkowe punkty.

Start imprezy rozgrywanej w oparciu o regulaminy Turystycznych Samochodowych Mistrzostw Polski i Turystycznego Pucharu Polski nastąpił w Świdnicy. Uczestnicy mieli do pokonania trasę wiodącą drogami Powiatu Świdnickiego i Powiatu Wałbrzyskiego. Meta zlokalizowana była przy Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnie-Zdroju. Tam na najlepszych czekały wyróżnienia i puchary, jednak ważniejsza była dobra zabawa, której z pewnością nie brakowało.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group