Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2959
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Powstanie łącznik z obwodnicą

Czwartek, 15 lipca 2021, 14:27
Autor: PAW
Wałbrzych: Powstanie łącznik z obwodnicą
Fot. red
Rozpoczęła się budowa łącznika ulicy Kardynała Wyszyńskiego z zachodnią obwodnicą Wałbrzycha. To osobne zadanie inwestycyjne finansowane jest w 100% z budżetu naszego miasta.
- Ta budowa bardzo interesuje mieszkańców całej Piaskowej Góry, ale także mieszkańców. innych dzielnic Będzie to łącznik między Piaskową Górą a obwodnicą - mówi prezydent Roman Szełemej. - Łącznika w projekcie nie było i trzeba było to zaprojektować na nowo i zapewnić w budżecie miasta odpowiednie środki i zorganizować to tak, by ta budowa zakończyła się w tym samym okresie kiedy zakończy się budowa obwodnicy Wałbrzycha.

Powstanie dzięki temu możliwość zjechania z obwodnicy na Piaskową Górę, na wysokości ulicy Wyszyńskiego. Ma to znaczenie dla funkcjonowania szpitala i wielu innych instytucji. Prezydent zapewnia, że jest w kontakcie z mieszkańcami okolicznych budynków i teren zostanie zabezpieczony ekranami akustycznymi, by natężenie hałasu nie było zbyt uciążliwe. Stanie sie to jednak dopiero po uruchomieniu łącznika. Wtedy zostanie zmierzone natężenie hałasu i zostaną zainstalowane ekrany, by odizolować mieszkańców od łącznika.

Twoja reakcja na artykuł?

57
65%
Cieszy
12
14%
Hahaha
2
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
1
1%
Złości
14
16%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group