Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 1933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy w Świebodzicach

Wiadomości: Świebodzice
Niedziela, 5 sierpnia 2012, 7:36
Aktualizacja: 7:49
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Gmina Świebodzice otrzymała dotację z budżetu państwa na utworzenie i wyposażenie Środowiskowego Domu Samopomocy.

Będzie to jednostka, w której zajęcie i możliwość samorozwoju znajdą osoby z upośledzeniem umysłowym.

- Chodzi o osoby zarówno z lekkim, jak i znacznym stopniem niepełnosprawności umysłowej, ale sprawne ruchowo – mówi Izabela Siekierzyńska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach, który wnioskował o dotację. – W placówce takie osoby będą mogły twórczo się rozwijać, spędzać czas wśród ludzi, a nie w czterech ścianach; będą także korzystać z rehabilitacji ruchowej i społecznej.

Środowiskowy Dom Samopomocy będzie miał swoją siedzibę w Centrum Rehabilitacji Społecznej przy ul.Parkowej 4. Zajmie dwa poziomy budynku, które zostaną wyposażone w pracownię kulinarną, świetlicę, salę do rehabilitacji,poradnię psychologiczną. Osoby niepełnosprawne otrzymają tu kompleksową pomoc, a z obiektu będą mogły korzystać codziennie od godz. 7:30 do 15:30.

Gmina Świebodzice otrzymała 45 tys. zł na wyposażenie placówki oraz blisko 16 tys. zł na działalność.Będzie to pierwsza tego typu placówka w Świebodzicach, świadcząca tak kompleksową pomoc osobom niepełnosprawnym umysłowo. Jej uruchomienie zaplanowane jest na grudzień tego roku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group