Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3518
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Powstanie strefa gospodarcza

Środa, 17 listopada 2021, 13:34
Aktualizacja: 15:58
Autor: JAZ
REGION, Czarny Bór: Powstanie strefa gospodarcza
Fot. UM Wałbrzych
Pełnienie funkcji Lidera Aglomeracji Wałbrzyskiej przez Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja sprawia, że w Wałbrzychu podpisana została kolejna już umowa, dzięki której region będzie się rozwijał szybciej.

Tym razem chodzi o projekt "BUDOWA STREFY AKTYWNOŚCI GOSPODARCZEJ W CZARNYM BORZE". Wnioskodawcą, inwestorem i operatorem projektu, którego głównym celem jest zapewnienie lepszych warunków dla rozwoju MŚP poprzez przygotowanie terenów inwestycyjnych, jest Gmina Czarny Bór.

- Pieniądze z Unii Europejskiej zmieniają nasz region. To jedna z ostatnich umów w obecnej perspektywie finansowej z ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Cały czas walczymy, aby w kolejnym okresie finansowym wsparcie dla Aglomeracji Wałbrzyskiej pozostało na nie mniejszym poziomie niż w latach 2014-20 – mówi prezydent Szełemej.

Celem głównym projektu jest zapewnienie lepszych warunków dla rozwoju MŚP w Gminie Czarny Bór poprzez przygotowanie terenów inwestycyjnych. Zakres planowanej inwestycji obejmuje podział terenu na 6 działek inwestycyjnych o wielkości od 6 252 m2 do 12 789 m2 oraz teren pod projektowaną infrastrukturę. Projekt przewiduje wykonanie robót drogowych (droga publiczna i komunikacja wewnętrzna), robót wod-kan (sieć wodociągowa, sieć kanalizacji sanitarnej wraz z lokalną oczyszczalnią ścieków, kanalizacja deszczowa ze zbiornikiem retencyjnym), robót elektrycznych (oświetlenie drogowe), sieci światłowodowej i makroniwelację. Uwzględniono przygotowanie dokumentacji projektu, nadzór inwestorski i archeologiczny, zarządzanie projektem i promocję projektu oraz promocję terenów inwestycyjnych.

Odbiorcami projektu będą przedsiębiorcy zainteresowani zakupem uzbrojonych dzięki projektowi działek inwestycyjnych, na których będą lokalizowali swoje inwestycje gospodarcze. Działalność Wnioskodawcy będzie koncentrowała się na pozyskaniu inwestorów celem obłożenia terenów inwestycyjnych oraz wsparciu ich działalności gospodarczej poprzez stosowanie ulg stanowiących zachętę do inwestowania w Gminie Czarny Bór. Wytworzona w ramach projektu infrastruktura będzie udostępniana odbiorcom w oparciu o otwarte, przejrzyste i niedyskryminujące zasady.

Wnioskodawcą, inwestorem i operatorem projektu będzie Gmina Czarny Bór. Operatorem dla wybudowanych w ramach projektu sieci wod-kan będzie Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji. Operatorem infrastruktury drogowej, odwodnienia i światłowodowej będzie Gmina Czarny Bór. Operatorem infrastruktury elektrycznej będzie Tauron Dystrybucja S.A.

Termin realizacji projektu: 30.07.2021-28.02.2023

Wartość całkowita Projektu: 7 749 411,68 zł

Wydatki kwalifikowane: 6 176 584,70 zł

Dofinansowanie 74,00%: 4 570 672,68 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

7
37%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
16%
Złości
8
42%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group