Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 2679
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Powstanie Trasa Zdrowia w Czarnym Borze

Środa, 2 lipca 2014, 14:02
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:41
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Powstanie Trasa Zdrowia w Czarnym Borze
Fot. UG Czarny Bór
Gmina Czarny Bór w kwietniu złożyła wniosek do PZU w ramach konkursu na lokalizację Trasy Zdrowia w pobliżu stadionu sportowego w Czarnym Borze.

W maju ogłoszono wyniki i na 150 złożonych wniosków – ten czarnoborski projekt, podobnie jak 34 innych gmin z całej Polski, przeszedł do kolejnego etapu. Nie był to jednak koniec rywalizacji, ponieważ po weryfikacji lista finalistów miała liczyć tylko 30 gmin. Przez cały czerwiec trwały konsultacje społeczne oraz spotkania z mieszkańcami, podczas których dzielono się pomysłami na animacje oraz wykorzystanie urządzeń rekreacyjnych, które zostaną umieszczone na trasie.

Wspólna praca wielu osób znalazła odzwierciedlenie, w nagranym przez czarnoborską młodzież, filmiku

.

Wreszcie została opublikowana lista zwycięzców, a wśród nich znalazła się gmina ludzi z pasją - Czarny Bór.

Koszt lokalizacji trasy to ok. 50 tys. zł przy 10 tys. zł wkładu własnego. Miło nam poinformować również, że przyznano gminie dodatkowo granty: animacyjny w wysokości 5 tys. zł oraz sprzętowy na 2 tys. zł, które otrzymało wąskie grono 10 gmin.
- Dziękuję bardzo wszystkim osobom, które poświęciły wolny czas oraz włożyły wiele energii, aby firma PZU zainwestowała właśnie w naszą ścieżkę. Lokalizacja urządzeń przyczyni się do aktywizacji ruchowej mieszkańców oraz pozwoli na wyeksponowanie rekreacyjno - przyrodniczych walorów czarnoborskiego kompleksu parkowego – mówi wójt Adam Górecki.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group