Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4851
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Powtórka sprzątania

Środa, 6 kwietnia 2022, 8:48
Aktualizacja: 8:53
Autor: red
Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Powtórka sprzątania
Fot. organizatorzy
Podczas pierwszego podejścia do sprzątania nasypu pomiędzy Podzamczem a Szczawnem–Zdrojem nie udało się go całego posprzątać przez zalegający śnieg, dlatego akcja zostanie powtórzona w najbliższą niedzielę 10 kwietnia.

Ostatnio zebrano 12 opon i 10 dużych worków śmieci, głównie butelki szklane i plastikowe oraz foliówki. Tym razem w wiosenne i niedzielne południe (godz. 11.00 - przed obiadem) 10 kwietnia zapraszamy mieszkańców Podzamcza, Szczawna i nie tylko, na akcję "Kręci Nas Recykling - SprzątaMy Nasyp 2" - drugie podejście. Warto w tę świąteczną niedzielę pomóc i wspólnie z innymi odmienić otoczenie na lepsze. Po sprzątaniu A PROPOS zaprasza na herbatę lub kawę i ciacho.

Akcja rusza 10 kwietnia o godz. 11.00 za Decathlonem.

Sprzątamy i zazieleniamy

Pod hasłem KręciNasRecykling rusza pierwszy raz w Polsce wyjątkowa akcja edukacyjna. Od wielu lat zmorą dla środowiska są Ci, którzy środowisko zaśmiecają. Każdy widział porzucone w lesie, w rzekach, jeziorach, na poboczach dróg zużyte opony. Chcemy to zmienić. Naszym celem jest zbudowanie świadomości na temat odpowiedniego oddawania
zużytych opon. Podczas akcji pokażemy, jak powinien wyglądać prawidłowy oraz zgodny z poszanowaniem Matki Ziemi proces recyklingu opon. Stworzymy też praktyczny system ich zbiórki. Przyłączcie się do nas, bo Zmieniamy Otoczenie Na Lepsze.

Kampania Kręci Nas Recykling to wspólny pomysł Oponeo.pl i znanego ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego, do której włączyło się już kilkadziesiąt społecznych inicjatyw (grupy mieszkańców, szkoły, organizacje społeczne, także nasze Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych) oraz kilkaset serwisów oponiarskich w całym kraju.

Nasza forma akcji Kręci Nas Recykling to akcja "SprzątaMy Nasyp 2" na którą ponownie zaprasza Prezydent Wałbrzycha i Burmistrz Szczawna-Zdroju, a wspiera firma Bogler - producent reklamy oraz Restauracja A Propos. Celem jest posprzątanie nasypu kolejowego między Podzamczem a Szczawnem-Zdrojem. Zapraszamy ponownie wszystkich, którzy chcą pomóc o godz. 11.00 za Decathlonem 10 kwietnia.

Działania rozpoczęły się 21 marca i planuje się je zakończyć 22 kwietnia. Daty te nie są przypadkowe – 21 marca to początek kalendarzowej wiosna, a 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jeżeli akcja się powiedzie, będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
3
60%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group