Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2065
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożar w jednej z firm działających na strefie – 5 osób w szpitalu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 8 marca 2012, 9:35
Aktualizacja: 15:45
Autor: opr. PAW
Fot. PAW
Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do pożaru maszyny w hali produkcyjno–magazynowej firmy Quin Polska. Pięć osób zostało hospitalizowanych.

Państwowa Straż Pożarna w Wałbrzychu otrzymała zgłoszenie o pożarze około godziny 20.20. Już po 10 minutach strażacy byli na miejscu zdarzenia. Okazało się, że płonie maszyna, która służy do przygotowania kierownic do lakierowania. Pożar wybuchł w hali produkcyjno-magazynowej.
- Szybka reakcja jednego z pracowników, który wyłączył zasilanie maszyny oraz podjął akcję gaśniczą, zapobiegła szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia – mówi Paweł Kaliński z PSP w Wałbrzychu. - Po przyjeździe na miejsce, szybko opanowaliśmy sytuację.

Akcja trwała 2 godziny. Po zagaszeniu płonącej maszyny, oddymiono pomieszczenie i przewietrzono je. Na miejscu oprócz strażaków pojawili się również ratownicy medyczni oraz policja. Pięć osób w wyniku podtrucia substancjami trującymi wymagało hospitalizacji. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przyczyny pożaru nie są na razie znane.

W akcji wzięło udział 5 zastępów PSP (w sumie 16 strażaków).

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group