Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 2970
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Pożegnali szkołę

Poniedziałek, 29 czerwca 2020, 7:26
Aktualizacja: Wtorek, 30 czerwca 2020, 8:35
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Pożegnali szkołę
Fot. UM Jedlina–Zdrój
Ten rok szkolny zapowiadał się tak jak i poprzednie, z małym wyjątkiem w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Jedlinie–Zdroju nie funkcjonowały już klasy gimnazjum wygaszone w myśl Ustawy.

W roku szkolnym 2019/2020 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Janusza Korczaka w Jedlinie - Zdroju uczyło się 322 uczniów, w tym 110 w klasach I-III oraz 212 uczniów w klasach IV-VIII. Wychowaniem przedszkolnym objętych było 67 przedszkolaków w wieku 3 – 6 lat. Na koniec roku Rada Pedagogiczna sklasyfikowała wszystkich uczniów. Promocję z wyróżnieniem do klasy programowo wyższej lub ukończenie szkoły z wyróżnieniem otrzymało 122 uczniów: 74 uczniów klas młodszych (co stanowi 67,3% uczniów klas I-III) i 48 uczniów klas IV-VIII (co stanowi 22,6% uczniów klas starszych).Promocji do klasy programowo wyższej nie otrzymało 8 uczniów, co stanowi 2,5% ogółu uczniów w szkole. 2 uczniów klas młodszych otrzymało negatywną ocenę opisową i będzie powtarzać klasę. W klasach IV-VIII - 6 uczniów nie zostało promowanych, jeden z nich nie ukończył szkoły. Do egzaminu poprawkowego uprawnionych jest 3 uczniów – otrzymali oni jedną lub dwie oceny niedostateczne z przedmiotów.

Średnia szkoły w roku szkolnym 2019/2020 wyniosła – 4,08 co jest wspólnym sukcesem nie tylko nauczycieli i uczniów jak również i rodziców, którzy w ostatnich trzech miesiącach nauczania zdalnego w większości wspierali i współpracowali ze szkołą.

Czterem uczniom klas VIII – absolwentom, przyznano stypendium prof. Sebastiana Buczka za wybitne osiągnięcia szkolne, wysokie miejsca w konkursach, wzorową postawę, zaangażowanie społeczne oraz promocję szkoły i miasta.

Jedna z uczennic klasy VIII – Amelia Tomczyk została podwójnym LAUREATEM konkursu zDolny Ślązak z biologii i geografii.

W związku z pandemią koronawirusa i rosnącą liczbą przypadków zakażenia nim, Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję by w marcu, wszystkie placówki dydaktyczne zostały zamknięte, a uczniowie rozpoczęli naukę w formie zdalnej. Pierwsze prognozy mówiły o powrocie zajęć w formie stacjonarnej po świętach wielkanocnych. Tak się jednak nie stało. Również zapowiadany na 25 maja powrót do szkół nie doszedł do skutku. Ostatecznie, minister edukacji narodowej poinformował, że wszystkie szkoły pozostaną zamknięte do zakończenia roku szkolnego, czyli 26 czerwca. Wyjawił również nadzieję, że powracający do szkół uczniowie będą mieli taką możliwość we wrześniu.

Mimo że zakończenie roku szkolnego do tej pory połączone było z uroczystym apelem i rozdaniem świadectw tym razem wyglądało ono inaczej. Uczniowie odbierali świadectwa z rąk wychowawców. Nagrody dla absolwentów klas 8 wręczała dyrekcja ZSP, ale wszystko odbywało się według procedur i w reżimie sanitarnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group