Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2119
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożegnaliśmy Ryszarda Kruka

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 3 lutego 2018, 13:05
Autor: red
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na cmentarzu przy ulicy Żeromskiego w Wałbrzychu towarzyszyliśmy w ostatniej drodze wybitnemu polskiemu trenerowi siatkówki – Ryszardowi Krukowi.

Ryszard Kruk, podczas rozpoczynającego się we Wrocławiu turnieju finałowego Pucharu Polski mężczyzn, miał zostać uhonorowany tytułem Zasłużony Trener Piłki Siatkowej w Polsce.

Zmarły miał 70 lat.

Trenerem reprezentacji Polski był w roku 1993. Na Uniwersjadzie w Buffalo zdobył wraz z biało-czerwonymi srebrny medal. Następnie w mistrzostwach Starego Kontynentu zajął 7. miejsce.

Był wybitnym szkoleniowcem Chełmca Wałbrzych. Klubowy zespół prowadził od 1974 roku. Wielokrotnie pod Jego wodzą klub z Wałbrzycha uzyskiwał awanse do najwyższej klasy rozgrywkowej. Blisko pozycji medalowej Jego zespół był w sezonie 1991/1992, kiedy to zajął 4. miejsce. Pod wodzą Ryszarda Kruka Chełmiec osiągnął największy sukcesu w historii klubu – Puchar Polski w 1993 roku.

Jego syn Łukasz jest 11-krotnym reprezentantem Polski. Osiągał wiele sukcesów w młodzieżowej siatkówce – był mistrzem świata, mistrzem Europy i brązowym medalistą mistrzostw Europy kadetów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group