Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 3280
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pozew przeciwko gminie Wałbrzych

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 3 marca 2010, 12:24
Aktualizacja: Czwartek, 4 marca 2010, 10:31
Autor: PAW
Fot. red
Problemy gminy Wałbrzych narastają. Może się okazać, że gmina będzie musiała oddać ponad 126 milionów złotych firmie Inkom Śląski z Pszczyny za niewywiązanie się z umowy dotyczącej budowy obwodnicy Wałbrzycha.

Ostatnio głośno było o pieniądzach, jakie miasto musi zwrócić Agencji Nieruchomości Rolnych, a mowa o ponad 9 milionach złotych.

W ostatnich dniach gmina Wałbrzych wpłaciła pierwszą ratę w wysokości ponad miliona złotych na rzecz Agencji Nieruchomości Rolnych. W sumie Wałbrzych musi spłacić ponad 9 milionów złotych. Jednak nad ekipą rządzącą miastem zbierają się kolejne czarne chmury. Tym razem firma Inkom Śląski z Pszczyny skierowała do sądu w Świdnicy pozew przeciwko gminie Wałbrzych.

Inkom chce rekompensaty w postaci ponad 126 milionów zł. Sprawa dotyczy budowy obwodnicy Wałbrzycha. Według firmy Inkom miasto nie dotrzymało umowy, bowiem najpierw zleciło budowę obwodnicy Wałbrzycha właśnie firmie Inkom, a następnie przed zakończeniem inwestycji miasto rozwiązało umowę z wykonawcą. Przypomnijmy, że firma Inkom już w przeszłości domagała się pieniędzy od samorządu Wałbrzycha, ale wówczas cała sprawa zakończyła się dla Inkomu porażką. Czy teraz będzie inaczej? W Urzędzie Miasta w Wałbrzychu raczej nie wyczuwa się strachu, bowiem prezydent Piotr Kruczkowski uważa żądania Inkom Śląski za nieuzasadnione.

Budowa obwodnicy Wałbrzycha ciągnie się od wielu lat. Przed pięcioma laty Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał na kary więzienia, zamienione później na kary finansowe, byłego prezydenta Wałbrzycha oraz jego współpracowników za, delikatnie mówiąc, nieprawidłowości przy prowadzeniu inwestycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group