Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5616
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Poznają świat

Czwartek, 1 grudnia 2022, 14:26
Autor: red
Wałbrzych: Poznają świat
Fot. WSSE "Invest Park"
Klaster Edukacyjny INVEST in EDU wspiera uczniów w poznawaniu świata i popularyzuje naukę

Cztery dni, dwa tysiące uczniów, siedemnaście interaktywnych eksponatów z dziedziny chemii, fizyki i biologii oraz dedykowana strefa VR – tak w skrócie można podsumować wizytę Naukobusa z Centrum Nauki Kopernik w regionie. Jest to efekt inicjatywy podjętej przez Klaster Edukacyjny INVEST in EDU (WSSE).

Udział w wystawie był dla dzieci i młodzieży doskonałą okazją do samodzielnego eksperymentowania i odkrywania praw nauki. Dużym wsparciem, a także bazą wiedzy byli obecni na miejscu Edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik, którzy na bieżąco wyjaśniali pojawiające się wątpliwości i odpowiadali na zadawane pytania. Każdy z uczestników otrzymał „Poradnik małego naukowca” zawierający instrukcje i umożliwiający przeprowadzanie eksperymentów i doświadczeń w domu.

- Cieszymy się, że tak wiele uczniów skorzystało z wystawy i mogło poszerzać swoją wiedzę poprzez zabawę. Pozytywny odbiór naszych działań motywuje do podejmowania i planowania kolejnych. Naszym celem, który myślę, że zrealizowaliśmy, było zachęcenie młodzieży do ciekawości świata, a także popularyzacja nauki. Za zaangażowanie w to działanie chciałabym podziękować dyrekcji wałbrzyskiej filii Politechniki Wrocławskiej – mówi Anna Kaczmarczyk, Dyrektor Departamentu Innowacji i Współpracy WSSE. – Cieszy nas także duże zainteresowanie przygotowaną przez nas Strefą VR, która stanowi tylko przedsmak tego, co dostępne będzie w Centrum Szkoleniowym INNOVATION PARK - dodaje.

Wystawa dostępna była w wałbrzyskiej filii Politechniki Wrocławskiej, Szkole Podstawowej nr 7 w Kłodzku oraz w Szkole Podstawowej nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej. W nowym roku kalendarzowym planowane jest powtórzenie tej inicjatywy.

- Jako Politechnika Wrocławska jesteśmy otwarci na podejmowanie wszystkich działań mających na celu popularyzację nauki wśród dzieci i młodzieży. Dlatego też z wielką chęcią podjęliśmy się współorganizacji tego przedsięwzięcia. Bardzo się cieszę, że mamy możliwość współpracy z Klastrem INVEST in EDU – mówi Iwona Cado-Sadowska, Zastępca Dyrektora Filii Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach cyklu #25DniKariery, z inicjatywy Klastra Edukacyjnego INVEST in EDU, działającego przy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Więcej informacji o działaniach Klastra dostępne tutaj: www.facebook.com/klasterInvestInEDU.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group