Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poznaliśmy nowego dyrektora ZDKiUM

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 21 marca 2012, 13:53
Aktualizacja: 19:55
Autor: Sven
Fot. Sven
W przeszłości wójt gminy Nowa Ruda, radny miejski i powiatowy, a także pracownik firm realizujących duże inwestycje, także na rzecz samorządów. Od poniedziałku dyrektor ZDKiUM w Wałbrzychu.

Bogusław Rogiński jest dyrektorem Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu od poniedziałku, 19 marca. Do wyłonienia dyrektora ZDKiUM potrzebne były aż trzy konkursy, dlatego, mimo odwołania go ze stanowiska we wrześniu ubiegłego roku, Andrzej Piękny pełnił funkcje dyrektora do 18 marca 2012 roku.

Przypomnijmy, że przyczyną zwolnienia Pięknego ze stanowiska były nieprawidłowości w realizacji inwestycji drogowych w Wałbrzychu. Roman Szełemej tak komentował tę sprawę we wrześniu 2011 roku:

- Działania kontrolne, które trwały kilka tygodni ujawniły przypadki niewłaściwego rozporządzania mieniem publicznym o wartości 290 tysięcy złotych. Dyrektor ZDKiUM w trybie natychmiastowym zwolnił trzy osoby bezpośrednio odpowiedzialne za taki stan rzeczy. Sam również oddał się do mojej dyspozycji. Dymisję przyjąłem, ale poprosiłem Andrzeja Pięknego, aby do czasu przejęcia obowiązków przez jego następcę pełnił tę funkcję. Moje zawiadomienie jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnym osobom.

Przedstawiając Bogusława Rogińskiego, prezydent Roman Szełemej sformułował swoje oczekiwania wobec nowego dyrektora:
- Mam bardzo duże oczekiwania co do nowego stylu i jakości pracy dyrektora Rogińskiego. Ubolewaliśmy nad niską oceną ZDiK, jaką od lat wystawiali tej instytucji mieszkańcy miasta. jednocześnie chciałbym szczerze podziękować Andrzejowi Pięknemu za dotychczasową pracę. Nasza kilkunastomiesięczna współpraca pozwoliła wiele spraw „wyprostować”, przyspieszyć i ułatwić. Andrzej Piękny nadal pracuje w ZDKiUM, a czy tak będzie nadal, zależy od decyzji dyrektora Bogusława Rogińskiego. W tej chwili trwa przekazywanie obowiązków i odbywa się to w dobrej atmosferze, w sposób kulturalny i cywilizowany – zaznaczył Roman Szełemej.

Bogusław Rogiński podkreślił, że jest w pracy od trzech dni i na wiele szczegółowych pytań najzwyczajniej nie udzieli wyczerpujących odpowiedzi. Dowiedzieliśmy się jednak, że już tylko kilka dni dzieli nas od otwarcia łącznika ulicy Uczniowskiej z drogą wojewódzką nr 379.
- Gdyby wszystko zależało tylko od ZDKiUM, otworzylibyśmy ten odcinek na początku przyszłego tygodnia. Jeżeli w piątek przyjedzie do nas kierownik budowy, to mam zapewnienie starostwa, że w ciągu kilku dni wyda pozwolenie na użytkowanie drogi. Za opóźnienia w realizacji inwestycji naliczyliśmy kary wynikające z umowy. Teraz wykonawca szuka możliwości ich pomniejszenia. Procedura trwa – mówił dyrektor Rogiński.

Inna ważna informacja jest taka, ze ZDKiUM zmieni swoją siedzibę. W kwietniu przeniesie się z ulicy Armii Krajowej na ulicę Jana Matejki, skąd z kolei przenosi się Urząd Miasta na ulicę Mikołaja Kopernika, do budynku sprzedanego gminie przez ZUS.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group