Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3711
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pozostał tydzień

Niedziela, 14 sierpnia 2016, 15:36
Aktualizacja: 15:37
Autor: red
Wałbrzych: Pozostał tydzień
Fot. red
Za tydzień odbędzie się XVII Półmaraton Toyota Wałbrzych.

Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji imprezy odnotowano rekordową liczbę zgłoszeń a swój udział w imprezie potwierdziło 2 500 osób.
- Półmaraton wałbrzyski jest jednym z najważniejszych wydarzeń w rytmie życia miasta. To jest coś, co przyciąga uwagę tysięcy nie tylko uczestników, ale też ogromnej rzeszy kibiców, osób dla których jest to prawdziwe wydarzenie. Wałbrzych wyrósł między innymi na sporcie. Ugruntował swoją tożsamość na sporcie i na kulturze. Nie ma chyba bardziej uniwersalnie rozwijającej sportowo i sprawnościowo dyscypliny niż po prostu bieganie. Dlatego bardzo kibicuję tej inicjatywie, uczestniczę w niej od samego początku – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

XVII Toyota Półmaraton Wałbrzych rozpocznie się w niedzielę 21 sierpnia o godzinie 11.00. Biegacze wystartują z Rynku, aby ulicą Sienkiewicza, przez Plac Magistracki, ulice Dmowskiego, Drohobycką, Słowackiego, Barlickiego, Aleję Wyzwolenia, Piłsudskiego, Żwirki i Wigury, Plac Skarżyńskiego, ulice Lotników i Chrobrego, Plac Grunwaldzki, ulice Słowackiego i Lewartowskiego, Plac Teatralny, ponownie Lewartowskiego, Generała Zajączka, Limanowskiego, Słowackiego, Gdańska, przez Rynek, ulice 1-go Maja, Matejki, Moniuszki i Rynek dobiec na Plac Magistracki, gdzie będzie usytuowana meta półmaratonu. W tych miejscach podczas trwania imprezy wystąpią utrudnienia komunikacyjne w godzinach od 9.00 do 15.00.

Dla najlepszych zawodników organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne. Dodatkowo wszyscy biegacze, którzy ukończą półmaraton w wyznaczonym limicie czasowym, wezmą udział w losowaniu nagród specjalnych, wśród których znajdą się wycieczki zagraniczne, sprzęt AGD, sprzęt RTV, oraz nagrody głównej - samochodu Toyota AYGO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group