Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 5590
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Pozycjonowanie sklepów – czy jest opłacalne?

Piątek, 29 października 2021, 6:39
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Pozycjonowanie sklepów – czy jest opłacalne?
Fot. użyczone
Wciąż pojawia się coraz więcej sklepów online. To właśnie w Internecie zakupów dokonuje coraz więcej osób. Wygoda – nie trzeba fizycznie iść do sklepu, duży wybór, łatwa płatność i szybka dostawa. To tylko część zalet zakupów w Internecie, która sprawia, że z roku na rok liczba transakcji online wciąż rośnie. Jest to przyczyną powstawania nowych sklepów, które coraz mocniej ze sobą konkurują. Czy pozycjonowanie sklepów jest dobrą metodą na to, aby zwiększyć zyski i czy się opłaca?

Pozycjonowanie sklepów – czym jest?

Użytkownicy internetu wykorzystują wyszukiwarkę internetową do tego, aby wyszukać interesujące ich produkty. Niekiedy wpisują bardziej ogólne frazy, czasem konkretne, gdyż dokładnie wiedzą, co chcą kupić. Większość internautów nie przechodzi na drugą stronę wyników wyszukiwania, a więc realnie liczy się pierwsze 10 stron, które pojawiają się po wpisaniu danej frazy. Im wyżej znajduje się dana witryna, tym większe prawdopodobieństwo, że internauta ją odwiedzi. Właśnie to jest celem pozycjonowania – zadbanie o wysoką pozycję wśród wyników Google danego sklepu internetowego.
Pozycjonowanie sklepów jest skomplikowane, dlatego wymaga specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia. Należy zbadać branżę, przeanalizować konkurencję, wykonać dokładny audyt strony. Następnie naprawia się błędy witryny (zarówno techniczne, jak i dostępne z panelu CMS). Kolejnymi krokami są: optymalizacja strony, tworzenie treści pod odpowiednie frazy, dbanie o linkowanie wewnętrzne oraz zewnętrzne. To oczywiście tylko kilka działań, podczas pozycjonowania sklepów wykonuje się o wiele więcej czynności, których celem jest zwiększenie widoczności e-commerce.

Strategia pozycjonowania sklepów – od czego jest uzależniona?

Pozycjonowanie sklepu internetowego nigdy nie jest takie samo. Wiele działań zależy od czynników, związanych z konkretnym biznesem internetowym. Istotna jest branża, a także konkurencyjność na rynku e-commerce. Ponadto ważne jest to, na jakim CMS jest postawiony sklep i jak wielkie możliwości optymalizacji pod SEO posiada. Nie bez znaczenia jest sama historia domeny, czyli to, czy miała ona jakieś kary od Google, jaki jest jej wiek. Bardzo ważny jest aktualny stan strony internetowej – stopień jej optymalizacji pod roboty wyszukiwarek internetowych, szybkość. Podczas audytu SEO bada się również widoczność w danym momencie, czyli liczbę fraz oraz ich pozycje w wyszukiwarce Google. Pozycjonowanie sklepów trwa dłużej, im większą przewagę ma konkurencja. Ponadto podczas tego procesu bierze się pod uwagę również sezonowość. Wymienione powyżej czynniki to jedynie część elementów, które wpływają na pozycjonowanie sklepu online. Profesjonalna agencja zadba o każdy e-commerce z uwzględnieniem indywidualnych cech.

Czy pozycjonowanie sklepów się opłaca?

Wiele właścicieli firm, którzy rozważają pozycjonowanie sklepów internetowych, rozważa opłacalność tej usługi. Czy SEO to inwestycja, która się zwróci i pomoże w rozwoju biznesu? Jak najbardziej tak. Dzięki pozycjonowaniu sklepu można

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group