Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3851
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Pożyczka bez dochodu

Piątek, 6 marca 2020, 12:30
Aktualizacja: 16:31
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Pożyczka bez dochodu
Fot. użyczone
Mimo że obecnie bezrobocie w Polsce znajduje się na rekordowo niskim poziomie, wciąż prawie 1/3 rodaków w wieku produkcyjnym (od 20. do 64. roku życia) nie posiada stałej, legalnej pracy. Czy wobec tego mają oni możliwość zaciągnięcia pożyczki? Zdecydowanie tak – pod warunkiem, że skorzystają z ofert, w ramach których nie weryfikuje się wysokości ani prawdziwości zadeklarowanych dochodów.

Bez dochodów, ale w potrzebie

Fakt niegenerowania legalnych dochodów przez osoby w wieku produkcyjnym może wynikać z różnych przyczyn. Dla jednych będą to kłopoty zdrowotne swoje lub bliskich, dla innych brak odpowiednich ofert pracy odpowiadających indywidualnym wymaganiom, a kolejni zadowalają się zapomogami i wsparciem socjalnym. Nie oceniając żadnej z tych postaw, nie da się zaprzeczyć, że również (a raczej tym bardziej) osoby bez dochodów potrzebują pomocy finansowej. Fakt, że nie uzyskują regularnych przychodów, powoduje, że często brakuje im od pierwszego do pierwszego. Jak rozwiązać ten problem?

Jeżeli osobista sytuacja na to pozwala, z pewnością najlepszym wyjściem byłoby poszukanie legalnego zatrudnienia i poprzez otrzymywane regularnie co miesiąc wynagrodzenie zasypywanie dziury finansowej. Jeśli jednak takie rozwiązanie jest wykluczone, istnieje możliwość zaciągnięcia pożyczki. W tym celu trzeba znaleźć odpowiednią ofertę, która nie obejmuje weryfikacji dochodów wnioskodawcy. Gdzie i jak poszukiwać takich pożyczek?

Dobra historia kredytowa warunkiem koniecznym

Chwilówka bez dochodu polega na tym, że pożyczkodawca nie wymaga przedstawienia oficjalnych dokumentów potwierdzających osiągane zarobki, jak np. umowa o pracę, zaświadczenie od pracodawcy, księga rozchodów i przychodów w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą czy wyciąg z renty albo emerytury. Jak najbardziej w grę wchodzi natomiast oświadczenie, ponieważ może ono być przygotowane odręcznie przez wnioskodawcę, który wyłącznie deklaruje wysokość dochodów. Co najważniejsze, w takiej sytuacji firmy pożyczkowe nie weryfikują prawdziwości tej deklaracji.

Zaciągnięcie tego rodzaju pożyczki przebiega w tradycyjny sposób i polega na złożeniu wniosku, który jest następnie analizowany przez pracowników wybranej firmy. Należy jednak podkreślić, że fakt, iż dana oferta nie obejmuje weryfikacji dochodów, nie oznacza, że automatycznie można mieć pewność pozyskania pieniędzy w jej ramach. To, że firmy pożyczkowe nie sprawdzają wysokości ani prawdziwości uzyskiwanych dochodów, nie znaczy bowiem, że nie przeglądają historii kredytowej potencjalnego klienta.

O ile więc brak legalnych dochodów nie stanowi poważnej przeszkody w zaciągnięciu pożyczki, o tyle negatywna historia praktycznie uniemożliwia skuteczne staranie się o dodatkowe środki na rynku pozabankowym. W takiej sytuacji pozostaje jedynie spłacenie zaległych, przeterminowanych zobowiązań, po czym złe wpisy w bazach dłużników i kredytobiorców szybko znikną, a historia zadłużenia zostanie „wyczyszczona”. Wtedy pojawi się możliwość zaciągnięcia wielu atrakcyjnych pożyczek. Interesujące oferty można szybko i łatwo znaleźć za pośrednictwem internetowych rankingów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
20%
Smuci
0
0%
Złości
4
80%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group