Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 5827
Zalogowanych: 5

Wałbrzych, Podgórze: PP: Gwarek o krok od kolejnego sukcesu. Bielawianka wygrywa 3:2

Środa, 7 października 2009, 19:46
Aktualizacja: Czwartek, 8 października 2009, 10:13
Bliscy wywalczenia kolejnego historycznego sukcesu byli piłkarze A–klasowego Gwarka Wałbrzych. Zawodnicy trenowani przez Grzegorza Janika ulegli w 1/8 finału Pucharu Polski szczebla okręgowego wiceliderowi okręgówki Bielawiance Bielawa 2:3. Dwie przepiękne gole dla zielono–czarnych zdobył Marcin Michnicki.

Znany wśród kibiców z Jagiellońskiej "Barman" mógł zostać bohaterem meczu. Strzelił dwie bramki i był blisko zdobycia trzeciej. Wałbrzyszanie w meczu z Bielawianką Bielawa zagrali po prostu, jak równy z równym.

Pierwsi do siatki trafili przyjezdni. Po zespołowej akcji gola w 23 minucie zdobył Rafał Góral. Wałbrzyszanie w międzyczasie mogli zdobyć wyrównującą bramkę, ale dwukrotnie w 35 i 36 minucie swoich szans nie wykorzystał Jarosław Waszak. Najpierw Marcin Celmer wybronił jego strzał, a kilka chwil później golkipera Bielawianki uratował słupek. W 41 minucie to goście byli bliscy szczęścia. Sebastian Mroczek nie wykorzystał sytuacja sam na sam z Łukaszem Pyłkiem. Bramka wyrównująca padła dla Gwarków po dobrze rozegranym rzucie wolnym. Dorian Pawełczyk zagrał krótką piłkę do Marcina Michnickiego, a ten uderzył futbolówkę w długi róg bramki bronionej przez Celmera. Do przerwy było 1:1.

W drugiej połowie ponownie prowadzenie objęli goście. Gola dla Bielawianki tym razem strzelił Mateusz Peroński. Wydawało się, że gospodarze już się nie podniosą, gdyż gracze z Bielawy atakowali coraz częściej bramkę Pyłka. W 62 minucie nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji, a gola po precyzyjnie wykonanym rzucie z autu ponownie zdobył Marcin Michnicki, tym razem strzelając w krótki róg bramki gości.

Niestety decydujący o awansie do 1/4 finału Pucharu Polski szczebla okręgowego cios zadali piłkarze Bielawianki. Adrian Morasz w 72 minucie po stałym fragmencie gry zdobył głową zwycięską bramkę dla gości. Gospodarze próbowali walczyć do ostatniego gwizdka sędziego, ale wynik meczu już się nie zmienił.

Gwarek Wałbrzych - Bielawianka Bielawa 2:3 (1:1)
0:1 Rafał Góral (24)
1:1 Marcin Michnicki (43)
1:2 Mateusz Peroński (52)
2:2 Marcin Michnicki (62)
2:3 Adrian Morasz (72)
Gwarek: Pyłka - Botwina, Bylicki, Pawełczyk (74 Świeży), Świder, Waszak, Maciej Michnicki (46 Jaworski), Marcin Michnicki, Sikorski (46 Kłodawski), Mucha, Abid
Bielawianka: Celmer - Hałaczkiewicz, Morasz, Kapacz, Bielak, Piątkowski, Ulatowski, Mroczek, Peroński, Gendera, Góral oraz Owczarek i Boczkowski