Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3123
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Pracowita noc

Wtorek, 29 grudnia 2020, 6:45
Aktualizacja: 8:48
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Pracowita noc
Fot. OSP Boguszów/facebook
Ostatnie wichury spowodowały, że strażacy w całym regionie mieli ręce pełne roboty. Nie inaczej było w przypadku OSP Boguszów.

- Za nami ciężka doba i mnóstwo pracy związanej z usuwaniem skutków wichury, jaka przeszła nad naszym miastem. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło przy ul. Walentynowicz i Głównej, gdzie zerwane zostały poszycia dachu z trzech kamienic. Przez wiele godzin wspólnie ze strażakami JRG-1 Wałbrzych prowadziliśmy działania polegające na zabezpieczeniu budynków. Niska temperatura i silne podmuchy nie ułatwiały zadania. Do akcji został ściągnięty specjalistyczny sprzęt (SCKn + kontener inżynieryjno-techniczny). Nasza jednostka działała w sile 14 strażaków w dwóch zastępach ratowniczo-gaśniczych (GBA i GLBM) i jednym operacyjnym (SLOp VW Passat) - relacjonują druhowie OSP Boguszów.

Ponadto strażacy w środku nocy otrzymali wezwanie do pożaru samochodu osobowego na parkingu przy ul. Jagiełły. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji pożar nie rozprzestrzenił się na zaparkowane obok pojazdy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
1
14%
Złości
3
43%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group