Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2683
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno Zdrój: Pracowity tydzień szczawieńskich tenisistów

Sobota, 16 sierpnia 2014, 10:47
Aktualizacja: 10:47
Autor: PAW
Szczawno Zdrój: Pracowity tydzień szczawieńskich tenisistów
Fot. użyczone
Miniony tydzień był bardzo pracowity dla zawodników MKS–u Szczawno Zdrój.

Zacznijmy od ogólnopolskich zawodów kadetów organizowanych na szczawieńskich kortach. W turnieju znakomicie zaprezentował się Michał Łobos trenujący na co dzień w Szczawnie. Dotarł on do półfinału, gdzie po dramatycznym pojedynku musiał uznać wyższość zawodnika AZS-u Poznań - Adriana Łosiaka 4/6, 6/3, 6/7.

W międzynarodowym turnieju ITF (do lat 18) Copernicus Cup w Warszawie uczestniczyła Aleksandra Rojek. O pierwsze punkty do światowego rankingu juniorów przyszło jej rywalizować przedzierając się przez mocno obsadzone eliminacje. Ola poradziła sobie znakomicie pokonując w pierwszej rundzie Francuzkę, w drugiej rundzie reprezentantkę Azerbejdżanu, a w meczu o wyjście pokonując 30. rakietę Europy Emmę Zakordoniec. W głównej drabinie odczuwając trudy wcześniejszych spotkań, nasza tenisistka musiała uznać wyższość starszej znacznie bardziej doświadczonej w międzynarodowych imprezach tej rangi koleżance Patrycji Polańskiej. Taki występ w pierwszym ITFie to duży sukces, a kolejne starty w Regensburku, Reningen, Warszawie czy Tiranie napawają optymizmem.

Na międzynarodowy start udała się nasza najlepsza młodziczka Nikola Okopniak, która rozegrała znakomite zawody w Luksemburgu grając imprezę Tennis Europe. W grze pojedynczej Nikola zakończyła zmagania na drugiej rundzie, lecz w turnieju deblowym grając w parze z Martyna Kubką dotarła do finału całej imprezy, gdzie uległy parze niemiecko-rosyjskiej 2/6, 4/6.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group